Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Tarım Müdürlüğünde Arıcılık Konferansı

Gündem Yayın: 14.04.2015 14:22
Tarım Müdürlüğünde Arıcılık Konferansı

Karabük Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile Karabük Arı Yetiştiricileri Birliği tarafından arıcılık konferansı düzenlendi. Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Mustafa Necati Muz’un konuşmacı olarak katıldığı konferansa Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı ve Daire Amirleri katıldı.
Karabük Kültür Merkezinde gerçekleştirilen konferansa çok sayıda arıcı katıldı. Konferansta katılımcılara genel arı yetiştiriciliğinin yanı sıra, arılarda görülen çeşitli hastalık ve zararlılar ile bunlara karşı yapılacak mücadele yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgiler verildi.
Konferansta konuşma yapan Karabük Arı Yetiştiricileri Birlik Başkan Yardımcısı Fuat Alpay birlik faaliyetleri hakkında bilgi vererek, arıcılara yapılan destek ve katkılarından dolayı İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürüne, İl Özel İdare Genel Sekreterine ve Valiye teşekkür etti.
Konferansa Ankara’dan gelerek iştirak eden Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği Başkanı Bahri Yılmaz, da, Arıcı Birliklerinin çalışmaları ve Türkiye arıcılığına olan katkılarını anlattı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı,, Müdürlükçe yapılan arıcılık faaliyetleri ve yapılan desteklemeler hakkında ayrıntılı bilgi vererek, Karabük’ün arıcılığa uygun bir yapısı olduğunu ve bu avantajın değerlendirilmesi gerektiğini, arıcılara her zaman destek olduklarını ve talep olduğu sürece desteklerinin süreceğini söyledi.
Vali Yardımcısı Abdullah Acar da yaptığı konuşmada arıcıların bu ilgileri ve arayış içinde olmalarından dolayı memnuniyet duyduklarını belirterek, arıcılardaki gayret devam ettiği sürece desteklerinin devam edeceğini belirtti.
Konuşmaların sonunda Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç Dr. Mustafa Necati Muz arı hastalık ve zararlıları konusunda konferans verdi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: