Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Tabiat ile baş başa kalmak isteyenlerin adresi: “Beyderesi Göleti”

Dünya Yayın: 06.09.2023 04:36
Kaynak: İHA
Tabiat ile baş başa kalmak isteyenlerin adresi: “Beyderesi Göleti”

Bolu’nun Mudurnu ilçesinde bulunan Beyderesi Göleti, tabiat ile iç içe vakit geçirmek isteyen vatandaşların uğrak noktaları ortasında yer alıyor.

Mudurnu’daki Beyderesi Göleti, doğal güzellikleriyle ön plana çıkıyor. Mudurnu’ya 2 kilometre uzaklıktaki Beyderesi köyünde bulunan gölet, çok bilinmeyen fakat tabiat ile iç içe vakit geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez adresleri ortasında yer alıyor. Dört bir yanı çam ağaçlarıyla çevrili olan Beyderesi Göleti, ziyaretçilerine tabiatla iç içe piknik yapma imkanı da sunuyor.

Beyderesi Göleti, doğal hoşluklarının yanı sıra ilçe yakınlarında çıkan yangınlara müdahale noktasında da değerli bir rol oynuyor. Yangın söndürme helikopterleri rahatlıkla Beyderesi Göleti’nden su alarak, alevlere müdahale edebiliyor.

“Her yer çam ağaçlarıyla kaplı”

Ailesiyle birlikte Beyderesi Göleti’ne gelen Yusuf Kılıç, “Doğa olağanüstüsü yer. Abant’a geldim zannettim. Her yer çam ağaçlarıyla kaplı. Göl de hoş. Burayı çok sevdik, sessiz” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Gündem Yayın: 23.09.2023 00:48
Kaynak: İHA
Huzurevinde 18 kişi zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı

Bolu’nun Gerede ilçesinde bir huzurevinde 18 kişi, zehirlenme kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye nazaran, Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde kalan 18 vatandaş, akşam saatlerinde rahatsızlandı. İshal, kusma ve bulantı belirtileriyle rahatsızlanan vatandaşlar, zehirlenme kuşkusuyla Gerede ve Bolu’daki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Gece saatlerinde hastaneye kaldırılan huzurevi sakinlerinin tedavileri devam ederken, Gerede Esentepe Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nce besin ve sudan incelenmek üzere numune alındığı öğrenildi.

Paylaş: