Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Taahhütname TÜED Başkanı Bulut’a Verildi

Gündem Yayın: 15.04.2015 14:52
Taahhütname TÜED Başkanı Bulut’a  Verildi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekliye 2 bayram ikramiye verilmesi ile ilgili noter tasdikli belge Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut’a İl Başkanı Erdoğan Dinçel tarafından verildi
CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel ve Milletvekili Aday Cevdet Akay; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekliye 2 bayram ikramiye verilmesi ile ilgili noter tasdikli belgeyi Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Başkan Celal Bulut’u ziyaret ederek verdiler.
Ziyaret dolayısıyla bir konuşma yapan CHP Karabük Milletvekili Adayı Cevdet Akay “Seçim çalışmalarında sivil toplum kuruluşlarının önemi çok büyüktür. Gerek parti politikamız gereği, gerek ise Karabük’te emeklilerimizin sayısının çok olması nedeniyle Karabük Emekliler Derneğini ziyaretle çalışmalarımıza başlamayı uygun bulduk. Sayın Başkanımızın sunumundan emeklilerimizin sorunlarını daha iyi anlamış ve algılamış olduk. Emeklilerimizin sorunlarına büyük önem veriyoruz. Gerek şahsım, gerek ise parti olarak bu sorunları giderecek güce, bilgi ve birikime sahibiz. Karabük’te yaklaşık 50 Bin emekli vatandaşımız bulunuyor. Onların sorunlarının takipçisi olacağız. Birazdan size Genel Başkanımızın taahhütnamesini de takdim edeceğiz. O taahhütnamenin de takipçisi olacağız. Emeklilerimizin yoksulluk sınırı altında kalan maaşlarını yükselteceğiz. Bunun yanında dini bayramlarımızda birer maaş ikramiye vereceğiz. Hastane ve eczanelerdeki ilaç katkı paylarını sıfırlayacağız. Çalışan emeklilerimizden kesilen yüzde 15’lik katkı payını kaldıracağız. Emeklilerimiz bizim için çok önemli. Sizleri de zaman zaman ziyaret edeceğiz.” dedi.
Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut da, ziyaretten dolayı sevindiğini belirterek “Biz dernek olarak tüm siyasi partilerimize eşit mesafedeyiz. Bizi ziyarete gelen tüm siyasi partilerimize emeklilerin sorunlarını ve isteklerini anlatıyoruz. Bu anlamda sayın Milletvekili Adayıma da bilgiler verdik.” diyerek CHP Milletvekili Adayı Cevdet Akay’a başarılar diledi.
İl Başkanı Av.Erdoğan Dinçel ise “Karabük emekçi kentiydi, bugün ise emekli kenti. Biz parti olarak, anlayış olarak emeklilere en yakın duran partiyiz, bunu uygulama fırsatını da bu dönem yakalayacağız inşallah” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından CHP İl Başkanı Erdoğan Dinçel ve Milletvekili Adayı Cevdet Akay, Dernek Başkanı Bulut’a CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun emekliye 2 bayram ikramiye verilmesi ile ilgili vermiş olduğu taahhüdün noter tasdikli belgesini takdim etti.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: