Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sürmene Belediye Başkanı Üstün’den sağanak yağış sonrası açıklama

Gündem Yayın: 03.10.2023 12:00
İhlas Haber Ajansı
Sürmene Belediye Başkanı Üstün’den sağanak yağış sonrası açıklama

Trabzon’un Sürmene ilçesinde sağanak yağış nedeniyle birçok sokağı ve iş yerini su bastı. Belediye Başkanı Rahmi Üstün yaptığı açıklamada, “Şükür ki can kaybı gibi bir durum söz konusu değil” dedi.

Trabzon’un Sürmene ilçesinde akşam saatlerinde etkili olan aşırı yağış sonrası, yollar göle dönerken birçok araç ve iş yeri sular altında kaldı. Belediye Başkanı Rahmi Üstün, yaptığı açıklamada, “Saat 17.30-18.00 sıralarında yaklaşık 40-45 dakikalık bir süre zarfında çok aşırı derecede yağmurun yağması neticesinde ilçemizin içerisindeki işletmelerden bir kısmını ve binaların alt katlarını su bastı. Şu anda temizlik çalışmaları devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan destek geldi. Şükür ki can kaybı gibi bir durum söz konusu değil ama vatandaşımızın maddi hasarı var; iş yerlerini su bastığı için hem gıda maddelerinde hem elektronik eşyalarında zararlar olduğu tespit edildi. Bir süre sonra bunların tespitlerine de başlanacak. Mahalle yollarından içeri gelen yağmur suları neredeyse bir dere kadar su getirdi. Sahil kesimini etkileyen bir yağmur gibi gözüküyor, hepimize geçmiş olsun” ifadesini kullandı.

İlçede temizlik ve hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kanat Tan: “Bu yıl 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyacımız var”

Spor Yayın: 13.06.2024 08:15
İhlas Haber Ajansı

ING Kadınlar Süper Lig ekiplerinden Zonguldak Spor Basket 67’de Başkan Kanat Tan, Süper Lig’de mücadele edebilmek için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaç olduğunu açıkladı.

ING Kadınlar Süper Ligi’ne yükselen Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kartal Tan, Koray Atalı ve Buğra Kubalas bugün Site Kapalı Spor Salonu’nda basın toplantısı düzenledi.

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde bir sezon için 40-50 milyon TL bütçeye ihtiyaçları olduğunu açıkladı.

Zonguldak’ın Süper Ligi hak ettiğini ifade eden Tan, “Bu renklere gönül veren insanlar olarak Zonguldakspor biliyorsunuz Kırmızı şehit madenci kanının rengi, lacivert de içlerinin tulumunun rengi. Zonguldakspor ismini yaşatmak için Zonguldak Spor Basket 67 Kadın Basketbol takımını kurduk. Kurduktan sonra güçlü transferler yaparak birinci senemizde rekorlar kırarak 1. Lig’e çıktık. Bu süreçten sonra 1. Lig’deki bütçelerimiz de daha büyük arttıktan sonra 1. Lig’de tekrar özellikle Türkiye’de seyirci rekorları kırarak şampiyon olduk. Bu şehrin her şeyin en iyisini hak ettiğine inandığımız için, bu seyircimiz, bu enerjimizle birlikte, hep beraber birlik ve beraberlik içinde, bu konuda mütevazi olamayacağım. Dev bütçeli takımlar arasında şampiyon olup şehrimizi hak ettiği yere Süper Lig’e getirdik.”

Zonguldak Spor Basket 67 Kulüp Başkanı Kanat Tan, “Bizim de çevremizde 7 tane holdingimiz var, 28 tane belediyemiz var. Benim görüşüm bu şehirden para kazandıkları için biraz borçlu olduklarını düşünüyorum. Bir de en büyük avantajımız şu; Cumhurbaşkanımızın yeni sponsorluk yasasında, sponsor olduğunuz zaman vergiden düşebiliyorsunuz. Yani bize sponsor olduğu zaman kendisi vergiden de düşebiliyor. Bu yılki bütçemiz 40-50 milyon TL. Yönetim olarak elimizi tabii ki taşın altına koyacağız ama bu paraları verebilecek gücümüz yok. Zamanımız her gün daralıyor. Çok üzülerek sahaya çıkmama durumumuz var. Bu seyirci bunu hak etmiyor. Yani bu şehir bunu hak etmiyor” diye konuştu.