Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Su İşlerinden 7 Ayda 2618 Metre Yeni Hat

Gündem Yayın: 07.08.2022 12:40
Su İşlerinden 7 Ayda 2618 Metre Yeni Hat

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, yılın ilk 7 ayında 2404 su hattı, 214 metre kanalizasyon hattı, 272 metre yağmur suyu hattının tamamlandığını söyledi.

Safranbolu Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü Safranbolu Merkez ve mahallelerde çalışmalarına ara vermeden devam ediyor.

Vatandaşların su ve kanalizasyon ile ilgili bir sıkıntı yaşamamaları için var güçleri ile çalıştıklarını ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse,  Yılın ilk 7 ayında 2404 su hattı, 214 metre kanalizasyon hattı, 272 metre yağmur suyu hattının tamamlandığını söyledi. Belediye Su ve kanalizasyon İşleri Müdürlüğü ile Halk Masalarına gelen ihbarlarında anında değerlendirildiğini belirten Başkan Elif Köse, “ Arkadaşlarımız gelen ihbarları anında değerlendirerek çözüme kavuşturmaya gayret gösteriyorlar. Bu bağlamda yine yılın ilk 7 ayında 931 su arızası ile 1005 adette kanalizasyon arızasını çözüme kavuşturdular. Tüm müdürlük personelimize kolaylıklar diliyorum” dedi.

Başkan Köse; “Acil durumlar için her akşam icapçı olarak adlandırdığımız bir hazır kıta ekibimiz görev başında. Vatandaşlarımız her zaman olduğu gibi 153 nolu ücretsiz hattan şikayet ve taleplerini bildirebilirler” diye konuştu. (Halil Kızılyer)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Su tartışmasında kan aktı: 1 ölü, 1 yaralı

Gündem Yayın: 24.06.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Tokat’ta su meselesi yüzünden iki aile arasında çıkan kavgada 1 kişi hayatını kaybetti, 1 kişi yaralandı.
Olay, akşam saatlerinde Niksar ilçesine bağlı Umurlu köyünde meydana geldi. İddiaya göre, Erdoğan Y. su meselesi yüzünden komşusu Selahattin Türk ile tartışmaya başladı. Tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. Erdoğan Y., av tüfeği ile komşusu Selahattin Türk ve Esme Türk’e ateş açtı. Niksar Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Esme Türk hayatını kaybederken, ağır yaralanan eşi Selahattin Türk ise Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Zanlı Erdoğan Y., jandarma ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Olayla ilgili inceleme başlatıldı.

Paylaş: