Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Soma Faciası Nedeniyle Kep Fırlatmadılar

Çankırı Yayın: 10.06.2014 07:12

ÇANKIRI Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) 13. dönem mezunlarını verdi. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Dairesi Başkanı Musa Tiyek, Çankırı POMEM Spor Salonu’ndaki törende yaptığı konuşmada, polis teşkilatına yeni katılan meslektaşlarına başarı diledi. POMEM’den mezun polis adaylarının teşkilatta hizmet kalitesini artıracağını anlatan Tiyek, polis hizmetlerini gelişmek adına başlatılan sürecin meyvelerini vermeye başladığını anlattı. Çankırı POMEM’in Türkiye’de 2005 yılında ilk kurulan 5 eğitim merkezinden biri olduğunu ifade eden Tiyek, şu anda hizmet veren 8 POMEM’den toplam 3 bin 322 polis adayının mezun olduğunu aktardı. POMEM Müdürü Ömer Sülün de 250 öğrenciyi daha mezun vermenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “Kurulduğumuz günden beri Çankırı POMEM 2 bin 825 mezun verdi. Kaliteli güvenlik hizmeti için kaliteli polis, bunun için de kaliteli polis temel eğitimi gerekmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğümüz öncülüğünde, genç polis adaylarımıza, 7 aylık eğitim-öğretim süresince, teorik bilgilerin uygulamaya döküldüğü, yaparak ve yaşayarak beceri kazandırmaya yönelik, modüler sistemde, uygulamalı eğitim verilmiştir” diye konuştu. Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi ve dönem birincisi Ahmet Seçkin, yaş kütüğüne plaket çaktı. Program, polis yeminiyle sona erdi. Öte yandan törende Soma’daki maden faciası nedeniyle mezun polis adayları tören yürüyüşü yapmadı ve kep fırlatmadı. Törene, Vali Yardımcıları Şerefnur Oktay, İbrahim Şahin ve Ahmet Atılkan, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Garnizon Komutanı Tankçı Kurmay Albay Özkan Ulutaş, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Togay, Emniyet Müdürü Cengiz Öztürk ve aileler katıldı.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: