Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sokak Köpekleri Safranbolu’da Sürü Halinde Geziyor

Gündem Yayın: 18.07.2022 13:23
Sokak Köpekleri Safranbolu’da Sürü Halinde Geziyor

Safranbolu ilçesinde sürüler halinde gezen başıboş sokak köpekleri tehlike saçıyor. Özellikle

akşam ve gece saatlerinde mahalle aralarında dolaşan köpekler, hem vatandaşların hem de  çocukların korkulu rüyası haline geldi.
Köpeklerin mahalle aralarında sürü  halinde gezmesi ve  insanlara saldırma tehlikesi endişesine kapılan vatandaşlar, yollarını değiştirerek veya köpek sürüsünün bulunduğu yerden ayrılmasını bekleyerek yollarına devam ediyor.

Vatandaşlar biranda karşılarına çıkan sokak köpeklerinden tedirgin olurken, guruplar halinde gezen başıboş köpeklerin Safranbolu gibi tarihi bir ilçenin  imajını da olumsuz etkilediği belirtiliyor.

Yaşamlarını sürdürmeye çalışan sahipsiz hayvanların hem kendileri hem çevredeki insan için sıkıntı ve tehlike kaynağı olduğuna dikkat çeken vatandaşlar,  sokak köpeklerini toplamaları için yetkilileri göreve çağırarak, “Sürü halinde ve başı boş gezen köpekler özellikle çocuklar için büyük tehlike oluşturuyor.  Hadi biz büyük insanlarız kendimizi biraz da olsa koruyabiliyoruz. Çocuklar ne yapsın, onlar kendilerini nasıl korusun, bizler bile yeri geldiğinde tedirgin oluyoruz” dediler. (Nurettin Acar)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

Gündem Yayın: 23.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı
Kemikli Rampaları’nda tatil dönüşü yoğunluğu sürüyor

İstanbul’u Karadeniz’e bağlayan ve 21 ilin geçiş noktası olan Karabük’ün Kemikli Rampaları’nda bayram tatilinin dönüş yoğunluğu devam ediyor.

Kurban Bayramı tatilinin bitimine 1 gün kala memleketlerine gelen vatandaşların evlerine dönüşü sürüyor. İstanbul’un Karadeniz’e bağlantısının sağlandığı Karabük’ün Eskipazar ilçesinde yer alan Kemikli Rampaları’nda İstanbul istikametine trafik yoğunluğu akıcı bir şekilde devam ediyor.

Uzun araç trafiği ise dron ile görüntülendi.

Paylaş: