Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Sokak köpeği ve 12 yavrusuna esnaf sahip çıktı

Gündem Yayın: 02.09.2023 20:12
İhlas Haber Ajansı
Sokak köpeği ve 12 yavrusuna esnaf sahip çıktı

Artvin’in Borçka ilçesinin en işlek caddesinde doğum yapan sokak köpeği ve 12 yavrusuna esnaf sahip çıktı.

Borçka’nın en işlek caddelerinden biri olan İskele caddesinde doğum yapmak üzere olan sokak köpeği esnafın dikkatini çekti. İki gün süren takip sonrası, 12 yavru dünyaya getiren köpek için esnaf seferber oldu. Evvel merdiven altında barınak yaptılar, altlarına minder sererek yağmurdan korunmaları için naylon ile üstlerini kapattılar. Anne köpeğe, kasap et kıyma götürürken, market sahipleri ise sırasıyla süt ve salam üzere yiyecekler veriyor. Bunun yanı sıra sevgi ve şefkatlerini de esirgemiyorlar.

“Sorumluluk sahibi olmak çok güzel”

İlçe esnaflarından Harun Karabulut, yaptığı açıklamada “Sahipsiz bir köpek caddemizi mesken tuttu. Bir baktık ki duvar tabanında yavrularını dünyaya getirdi. Yavrulama sayısı giderek arttı. Birinci saydığımızda 6 yavru saydık giderek sayısı 12’ye çıktı. Ezilmekten kurtarmak için 12 yavru köpek ve anneleri için barınak yapıp işyerlerimizden temin ettiğimiz döşek, süt, köpek maması, sucuk ve gibisi besi eserlerini vermeye başladık. Cadde esnafı ona gözü üzere bakıyor. Sorumluluk sahibi olmak çok hoş bir duygu” tabirlerini kullandı.


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Spor Yayın: 18.06.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı
Samsunspor’da geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı

Samsunspor’da “Kurban Bayramı” nedeniyle geleneksel bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Nuri Asan Tesisleri’nde yapılan bayramlaşma törenine Samsunspor Futbol Kulübü İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, Samsunspor Futbol Kulübü Operasyon Direktörü ve İcra Komitesi Üyesi Soner Soykan, TFF Bölge Müdürü Haluk Tan, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güven, Samsunspor Kulübü yönetimi, Samsunspor divan kurulu üyeleri ve taraftarlar katıldı.

Bayramlaşma töreninde konuşma yapan Samsunspor İcra Komitesi Üyesi Suat Çakır, “Samsunspor adına hepinizin bayramını kutlarım. İnşallah böyle nice bayramları Süper Lig’de olarak hep beraber kutlarız” dedi.

Tören toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Paylaş: