Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“SELAM OLSUN EY TÜRK DÜNYASI” SANA’DA SELAM OLSUN GANİRE PAŞAYEVA !

Manşet Yayın: 27.09.2023 10:34
“SELAM OLSUN EY TÜRK DÜNYASI” SANA’DA SELAM OLSUN GANİRE PAŞAYEVA !

Ganire Pashayeva, Avrupa Parlamentosunda Türkiye ile ilgili bir takım yanlış konuşmalara karşı Azerbaycan Milletvekili olarak Türkiye’yi tek başına savunmuştu. AB Parlamentosu Başkanı: ” Türkler burada yok sen neyi savunuyorsun” diye tepki gösterdiğinde; “Türkler yoksa ben buradayım. Ben de Türküm” diye cevap vermişti.

 

“Selam olsun Azerbaycan’a

Selam olsun Türkiye’mize

Selam olsun Kırgızistan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan…

Selam olsun Türkistan…

Selam olsun Altaylardan, Sibiryadan Tuva’ya, Hakaslardan Tataristana. Başkurdistandan Cuvaşya’ya Tüm değerli Türk yurtlarına… Selam olsun Balkanlara, Selam olsun Kırıma, Selam olsun Ahıska’ya, Selam olsun Karabağ’a, Selam olsun Bayırbucağa, Selam olsun Kerküke, Telafer’e…

Selam olsun insanımızın yaşadığı tüm güzel yurtlarımıza.”

“Biz burada misafir değiliz. Bu vatan sizin kadar bizimde vatanımız. Türkiye’miz ne kadar güçlü olursa, diğer vatanlarımızda o kadar güçlü olur.”

Bu sözlerde; yiğit Türk hatunu, Türkçü ve milliyetçi söylemleriyle Türk Dünyası’nda oldukça sevilen Azerbaycanlı Milletvekili Ganire Paşayeva’nın Türkiye de yaptığı bir konuşmadan.

 

Ganire Paşeyeva; geçirdiği bir mide ameliyatı sonrası komaya girmişti. 45 yaşındaki bu yiğit Türk kadını şimdi yaşam savaşı veriyor. Sosyal medyada yaşamını yitirdiğine dair asılsız haberler dolaşıyor. Allahtan ümit kesilmez. Rabbim şifasını verir inşallah.

 

1995 yılının Aralık ayında, bir iş seyahati sayesinde, Paşeyeva’nın yukarıda saydığı Türk yurtlarının bir kısmını görmek nasip olmuştu. Çin sınırına, oradan da Sibirya bölgesine kadar dolaşmıştım.

Hani bir söz var ya; “Sadece Türkçe konuşarak Çin’e kadar gidersiniz” diye. Bu söz çok doğru. Söylenişleri biraz farklı olsa da, o kadar çok ortak kelime var ki, başka bir dile gerek duymadan bir şekilde anlaşıyorsunuz.

Gittiğim her yerde Türkiye’den geldiğimi duyduklarında, çok yakın bir akrabalarını görmüş gibi hep sevgiyle, saygıyla karşıladılar. Turklüğümle bir kez daha gurur duymuştum.

 

Bu topraklarda atalarımızın at izleri hala taze. Türk’e, Türkiye’ye büyük bir saygı var. Bunu ilk andan itibaren hissediyorsunuz.

İki gündür yazılarımda işlediğim Turan birliği, Türk Yüzyılı; damarlarında Türk kanı dolaşan   dünyanın her yerindeki soydaşlarımızın en büyük hayali.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk  ne güzel söylemiş; “Türk kasırgadır, yıldırımdır, Dünyayı aydınlatan güneştir”

 

Turan birliği, er veya geç mutlaka gerçekleşecektir. Hiç bir güç, bu büyük hedefe ulaşmamızı engelleyemez !

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Gündem Yayın: 01.03.2024 08:48
İhlas Haber Ajansı
Boluspor’un altyapı tesislerinde yangın çıktı

Boluspor’un altyapı tesislerinde çıkan yangın paniğe sebep oldu.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde Murat Canbaş Caddesinde bulunan Boluspor Yılmaz Becikoğlu Altyapı Tesislerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2 katlı tesislerin üst katında altyapı oyuncularının kaldığı odada elektrik tesisatından kaynaklı yangın çıktı. Tesislerde kalan oyuncular dışarıya tahliye edildi. 112 Acil Çağrı Merkezi’ne yapılan ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yangını kontrol altına aldı.

Yangın sebebiyle odada maddi hasar meydana geldi.

Paylaş: