Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şehitler anısına vefa yürüyüşü yapan gruba ayı saldırdı: 1 yaralı

Gündem Yayın: 26.09.2023 16:36
İhlas Haber Ajansı

Giresun’un Alucra ilçesinde bulunan Osmanlı-Rus savaşında 2. Kafkas Kolordusuna bağlı askerlerin şehit olduğu Alucra dağlarındaki cephelere yapılan vefa yürüyüşü yapanların karşısına ayı çıktı. Ayının saldırdığı grup içerisinde bir kişi ayı saldırısı sonucu bir kişi yaralandı.
Edinilen bilgilere göre, Alucra Kaymakamlığı, Alucra Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü ve Sivil Topluk Kuruluşlarının öncülüğünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Osmanlı-Rus savaşında 2. Kafkas Kolordusuna bağlı askerlerin şehit olduğu Gümüşhane sınırındaki cephelere “Şehitlere Vefa” adıyla yürüyüş düzenlendi. Gruptan ayrı olarak farklı bir rotadan zirveye tırmanan bir grup genç ayı ile karşılaştı. Karşılarına çıkan ayının saldırması üzerine Tarık Akın isimli genci sağ ayağından ısırdı. Ayağından ısırılan genç kendini kayalıklardan atarak ayı saldırısından kurtulurken yaralandı. Yaralanan Akın olay yerine çağrılan ambulans ile önce Alucra Devlet Hastanesine buradan Şebinkarahisar Devlet Hastanesine sevk edildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı

Gündem Yayın: 21.02.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerin yaptıkları denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Polis ekiplerince Düzce’de son bir hafta boyunca yapılan denetimlerde ehliyetsiz araç kullanan, emniyet kemeri takmayan, ışık donanımı kurala uygun olmayan, kırmızı ışık ihlali yapan, hız kurallarına uymayan ve yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen üzerine denetim yaptı. Yapılan denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken kusuru bulunan 120 araç trafikten men edildi, bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ayrıca polis ekipleri okul servislerine yönelik denetim yaptı. Uygulamalarda 73 okul servisi kontrol edildi.