Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şehir Kimliği Çalıştayı Yapılacak

Kastamonu Yayın: 10.04.2015 08:15
Şehir Kimliği Çalıştayı Yapılacak

KASTAMONU Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Kastamonu Belediyesi tarafından ortaklaşa düzenlenen Kastamonu Şehir Kimliği Çalıştayı, 10 Nisan Cuma günü saat 14.00’da Kuzeykent Grand Moni Gümüş Salonunda gerçekleştirilecek.
Geçtiğimiz günlerde yoğun bir katılımla tanıtım toplantısı yapılan Kastamonu Şehir Kimliği Çalıştayı, Kastamonu’nun tarihi ve kültürel birikimlerinin yanı sıra, bir bütün halinde gelecek vizyonu projeksiyonu ve hedeflerine ilişkin olarak yapılması gerekli çalışmalar ele alınacak.
Kastamonu Şehir Kimliği Çalıştayı’na Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları, kamu kurum ve kuruluşları, meslek odaları, sivil toplum örgütleri ve özel sektörün temsilcileri, akademisyenler ve gönüllü vatandaşlar gibi çok çeşitli kesimlerden ilgililerin katılmaları planlanıyor.
Kastamonu’nun bugünü ve geleceği açısından da oldukça önemli olan ve “Bu şehir sensin hemşehrim, gelecek vizyonumuzu birlikte belirleyelim” sloganı ile gerçekleştirilecek Şehir Kimliği Çalıştayı’nda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı uzmanları gözetiminde, isimleri önceden tespit edilen katılımcıların şehrin dünü, bugünü ve geleceğine dair düşünce ve görüşleri kayıt altına alınarak daha sonra rapor haline getirilecek.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Safranbolu Yayın: 24.07.2024 15:34
Safranbolu’da “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı

Karabük’ün Safranbolu ilçesinde “Hayat Boyu Öğrenme” toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantı, Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı başkanlığında Kaymakamlık Toplantı Salonu’nda yapıldı.

Toplantıda, ilçede yaygın eğitim hizmetleri veren Safranbolu Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünün son 2 yıllık istatistik verileri değerlendirilirken,2024-2025 eğitim öğretim yılında yapılacak olan kurs faaliyetleri ele alındı.

Kamu kurumları ile sivil toplum örgütlerinin ihtiyacı olan kurslar belirlenerek hayat boyu öğrenme kapsamında açılacak olan kurslarda ihtiyaç halinde, sınıf olarak kamu kurum ve kuruluşlarının fiziki imkanlarının kullanılmasına yönelik planlamalar yapılan toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.