Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SEFİLLER OYNANIYOR

Manşet Yayın: 24.09.2023 14:21
SEFİLLER OYNANIYOR

“Bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete”…

Gerçekten de bu sözün hayata geçirildiği günleri yaşıyoruz.

Emekli, dar gelirli, işsiz, öğrenci sefilleri oynuyor.

İnsanlar, açlıktan ölürlerken ne yazık ki, ağlayanları yok. Pazar yerlerinde akşamları atık sebze-meyve toplayan yoksulları görünce insanın yüreği buruluyor. Ama, ülkemizi yönetenler bu manzaraları görmüyorlar, görmek istemiyorlar. Çöp kutularında yiyecek arayanların, sayısı da hızla artıyor.

Yoksullaşan ve yaşam savaşı verenlerin yanında, bir elleri yağda bir elleri balda olanları da görüyoruz. Yandaşlar, yalakalar hak etmedikleri kazançları sağlıyorlar ve insanların gözünün içine baka baka yağcılık yapıyorlar. Ahmet Hakan, denilen yağcı başı göze girmek için bin bir takla atıyor.

Allah’tan ekonomist bir cumhurbaşkanımız var. Her şeyi biliyor, her konuda bilgi sahibi… Nas diyor, faiz diyor, milletin gözünün içine baka baka refahın arttığını söylüyor.

İngiltere vatandaşı, Mr. Şimşek, rasyonel politikalardan söz ediyor, ancak bir iyileşme görülmüyor. Faizi artırsalar da düşürseler de Dolar yükseldikçe yükseliyor. Enflasyon inecek derlerken, akaryakıta bindirilen zamlarla füze gibi uçuyor.

Akaryakıt istasyonları ve tekel bayileri birer vergi dairesi haline gelmiş. Yurttaşı tırtıkladıkça, tırtıklıyorlar. Çarşıda, pazarda fiyatlara yetişmek mümkün değil. Mümkün olmayan da yurttaşların aldıkları ücretle yaşamak.

Ekonomiyi gayet iyi bilen cumhurbaşkanımız, her gün yeni cevherler salıyor piyasaya…

Serbest Piyasa Ekonomisi adı verilen sistemin, Serbest Kazık Piyasası haline geldiğini de ne yazık ki, insanlarımız göremiyorlar ve gerekli tepkiyi vermiyorlar.

Batı ülkelerinde olsa, mazota bir kuruş zam gelince, kontaklar kapatılır… Biz de maşallah lira lira okkalı zamlar yapılıyor, kimsenin umurunda değil.

Korkak, ürkek, pısırık bir şekilde her şeye boyun eğiliyor.

Denetim kimsenin aklına gelmiyor. Pahalılığın nereden kaynaklandığını anlayabilecek bir ekonomi yönetimi olmadığı için, fırsatçılar da durumdan yararlanıyorlar. Fiyatlar arttıkça artıyor. Ev kiralarının yanına yaklaşılmazken, öğrenciler yurt bulmada zorlanıyorlar. Büyük kentlerde, okumanın zorluğu, çocuklara okul bıraktırıyor.

Bu arada,  kifayetsiz muhteris muhalefetimiz ne yapıyor?

Anlayabilene aşkolsun.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Gündem Yayın: 02.03.2024 04:48
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta film gibi olay: Kendi ölüm haberini okudu, yaşadığından şüphe etti

Tokat’taki bir otelde çıkan yangında panikleyen Umut Muzaffer Gezen, 3. kattan atlayarak ağır yaralanmıştı. Olay sonrası çıkan kendi ölüm haberlerini okuyan Gezen, o anları gülerek anlattı.

23 Şubat 2023 tarihinde GOP Bulvarı üzerinde bulunan bir otelde çıkan yangın paniğe neden oldu. Yangın sırasında otel odasında bulunan ve asker olduğu iddia edilen 20 yaşındaki Umut Muzaffer Gezen alevlerin arasından kaçmak için 3. kattan aşağı atladı. Olay sonrası ağır yaralanan genç, olay yerine çağrılan sağlık ekipleri tarafından hızla üniversite hastanesine kaldırıldı. Olay sonrası bazı haber sitelerinde gencin öldüğüne dair haberler yapıldı. Hastanede ilk müdahalesi yapılan Gezen, daha sonra bilinci açıldı. Sağlık durumu iyi olan Gezen’e hastane çalışanları hakkında çıkan haberleri okuttu. Kemal Sunal filmindeki gibi kendi ölüm haberini okuyan Gezen, kendinden de şüphe etti. Başından yaralanan, ayağında kırık olan ve belinden geçireceği ameliyat gününü bekleyen Gezen, kendi haberlerini gülerek okudu.

Umut Muzaffer Gezen, “Tokat’ta otel odasında çıkan yangında panikleyip 3. kattan atladım. Öldüm diye haberlere çıktım. Hayattayım. Şükür halime. Bundan daha ötesi olamaz. İlaçlarımı aldıktan sonra uyudum. Uyuduğumdan dolayı yangın çıkmış fark etmedim. Bir anda uyandım. Panikle camdan atladım. Atlamasaydım belki şu anda burada değildim. Hayatta değildim. Askerdim, er olarak geldim. Acemi birliğine geldim. Bir gün için konaklamak için oraya geldim ve yangın çıktı onda da. Askerlik de kaldı şimdi. Kendim hastanedeyim. Ameliyat olacağım. Belimde bir rahatsızlık var. Allah’a şükür ameliyat olduktan sonra iyi olacağım. Başka da bir şeyim yok. Başımda pek fazla bir şey yok. Şöyle söyleyeyim. Sol ayağımda bir kırık var. Başımda çok kılcal çatlaklar var. Bir de belden ameliyat olacağım o kadar. Olay olduğu gün öldü dediler. Sağ olsun ambulans ekipleri tarafından hastaneye buraya Tokat Gaziosmanpaşa’ya kaldırıldım. Buraya geldim. İlk şuurum yerinde değildi. Şimdi çok iyiyim. Her şeyim yerinde. Yemek yedim. Su içtim. Sonra dediler bir şeyler göstereceğiz. Dedim abi ne göstereceksiniz. Öldün, şu oldu, bu oldu. Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ben iyiydim halbuki haberleri seyrediyorduk. Beraber hemşire abiler, arkadaşlarla burada. Yiyordum, içiyordum, iyiydim yani bir şeyim yoktu ama hani bu da bir olay oldu. Başımızdan geldi, geçti. Bir deneyim oldu benim için. Film gibi bir sahne oldu benim için. Kemal Sunal’ın sahnesi gerçek oldu. Gerçekten öldü diyor yani. Hani ben öldüm artık yokum. O hesap oldu. Kendimden şüphe ettim” dedi.

Anne Gözde Gezen ise “Ben hayatta kaldığına çok şükrediyorum. Çok şükür hayatta. Bunda da bir vardır hayır. Belki askeri birliğine teslim olsa da üstüne daha kötü bir şey gelecekti. Çok şükür hayatta iyi. Omuriliğinde bir sıkıntı var. Omuriliğinde bir kırık var. İnşallah buradan yürüyerek çıkacağız” diye konuştu.