Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SEÇİM BİTTİ ATEŞ SÖNMEDİ

Gündem Yayın: 12.04.2019 14:06
Yazar:
SEÇİM BİTTİ ATEŞ SÖNMEDİ

Soğan ve Patates fiyatlarının ateşi düşmedi. Seçim sonrası indirim bekleyen vatandaşlar hayal kırıklığı yaşarken, artık gram yerine tane ile alış veriş dönemi başladı

Vatandaş artık alırken bin düşünüyor bir alıyor. 2018 yılı Ağustos ayından bu yana fiyatlar tavan yaparken, seçim sonrası rahatlaması beklenen piyasa daha da daraldı.  Esnaf zor günler geçirirken, çoğu esnaf siftah yapmadan kepenk indiriyor.

Sürekli kredi ve borçlanma ile çarkını döndürmeye başlayan esnaf ve vatandaş bir umut piyasaların düzelmesini bekliyor.  Dün Cuma Pazarında soğan 7 liradan patates ise 6 liradan satılırken, vatandaşların eskiden olduğu gibi kiloyla değil tane ile aldıkları gözlendi.

Başlıksız 2 kopya 8

Gazetemize konuşan vatandaşlar, “Hiç bir şeyin yanına yanaşılmıyor. Ne alacağımızı, ne yiyeceğimizi şaşırdık. Fakirin aşı olan soğan patates ve diğer sebzeler nerdeyse dolarla yarışıyor. Biran önce bu artışların önüne geçilmezse vatandaşların işi zor. Toplumun  tüm kesimleri borç batağında.  Şimdiye kadar insanlar kredi kartları dönüyordu artık onu da yapamıyor kartlar patladı. Allahım sonumuzu hayır eyleye” diyerek görüş aktardılar.

Pazarcı esnafları da  eskiye oranlara düşüş olduğunu belirterek şunları söylediler:

“Sadece vatandaşı değil bizde bu fiyatlar altında eziliyoruz. Yaşanan ekonomik sıkıntı toplumun her kesimini etkiledi. Vatandaş artık tane ile alıyor. Temkinli alışveriş yapıyor. Her şeyden önce insanların yüzü gülmüyor. Maddi sıkıntı insanları çok olumsuz etkiledi. Temennimiz yaz ayları ile birlikte fiyatlardaki ateşin sönmesi”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük Yayın: 16.04.2024 10:14
İhlas Haber Ajansı
Karabük’te silahla havaya ateş eden şahıslar yakalandı

Karabük’te silahla havaya ateş açan 2 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, Ergenekon Mahallesi’nde araç içerisinden silahla ateş açıldığı ihbarını alan İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları çalışmada söz konusu şahsın M.D. olduğunu tespit etti. Şahıs gözaltına alınırken, yapılan aramada ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait mermi ele geçirildi. Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından olay yerinde ele geçirilen ve muhafaza altına alınan mermi kovanlarının şahıstan ele geçirilen silaha ait olmadığı tespit edilirken, yapılan yeni çalışmada M.D.’ye ait bir adet daha ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ele geçirilen silahlara el konuldu.
Polis ekipleri ayrıca Aydınlıkevler Mahallesi’nde silahla ateş açıldığı ihbarı üzerine yaptıkları çalışmada, olayın faili B.Ö.’yü gözaltına aldı. Yapılan aramada 1 adet kurusıkı tabir edilen ses tabancası ve tabancaya ait mermi ele geçirildi.
Gözaltına alınan 2 şahıs hakkında soruşturma başlatıldı.