Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Saylar’dan Seçim Değerlendirmesi

Gündem Yayın: 11.08.2014 15:35
Saylar’dan Seçim Değerlendirmesi

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

Karabük halkının kendilerine güvenmeye devam etmesini isteyen İl Başkanı Saylar;  son yerel seçimlerden sonra parti oylarını artırdıklarını söyledi.

Saylar konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede,“ 2014 yılındaki yerel seçimlerde Partimizin oy oranı yüzde 51 civarındaydı. Şuan ki Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olarak yüzde 1- 1,5 oranında bir artış var. biz Karabük halkının 2014 yerel seçimlerinden sonra Başbakanımızın oy oranını Karabük genelinde desteğini vererek yüzde 15 oranında merkez olarak da yüzde 18 olarak bu anlamda ben Karabük halkına Başbakanımıza göstermiş olduğu teveccühten dolayı çok teşekkür ederim.  Ben oy oranımızı yüzde 70  demiştim bu konuda. Çünkü Karabük’te Başbakanımıza bizim daha önce yüzde 68 oranında İl Genel Meclisi oyumuz vardı; ama o 2004 seçimlerindeydi. Bu süreçten sonra tamam  Karabük’te bir düşüş olmuş olabilir; ama Başbakanımızın Karabük’e yapmış olduğu hizmetleri say say bitmiyor. Ben Karabük insanın ahdı vefalı olduğunu, vefalı bir il olduğumuzu söylemiştim.  Vefalı bir İl olduğunu da ispatladı. Çünkü şehrin her yerini imar eden Başbakanımıza bu oy oranını vererek de vefasını göstermiş oldu. Bu anlamda ben teşkilatlara da teşekkür ediyorum. Seçime bir ay kala İl Başkanlığı verildi.  Ancak yirmi beş günlük bir çalışma yapabildik. Kısa sürede seçim koordinasyon merkezi kuruldu. Normalde biz iki buçuk ayda gezebileceğimiz yerleri yirmi beş günlük bir kısa sürede hem merkez de gitmediğimiz yer bırakmadık. Bu anlamda Yenice’de, Eskipazar’da, Eflani’de ve Safranbolu’da elini sıkmadığımız  esnaf bırakmadık.  Kadın Kollarını da bu seçime son bir hafta kala yönetim kurulunu oluşturabildi.  Kadın Kollarımız da bütün evlere Karabük’e yaptığımız hizmetleri anlatan broşürleri dağıttı. Gençlik Kollarımızı yoktu. Onları dışarıdan takviye ile belli bir seviyeye getirdik.  Merkez İlçemizi de bu anlamda burada çalıştırdık; ama Seçim Koordinasyon Merkezi burada İlçelerinde seçim programını yapıyor. Burada merkez de bizim belediyemiz olmadığı için kendimiz çalıştık. Mehmet Ali Şahin Bey ve Osman Kahveci Bey torba yasasından dolayı seçim çalışmalarımıza fazla katılamadılar. Otomatik olarak da biz merkez de, ilçelerde, belediye başkanları ve teşkilatlar ile çalıştık. Bu anlamda Karabük halkı yüzde 65,40 oranında bir oy ile Sayın Başbakanımıza vefasını gösterdi.  Ben seçim çalışmalarında yoğun tempodan dolayı evini unutan, çocuklarını göremeyen  teşkilat kademesinde görev alan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaklaşık otuzun üzerinde mahalle temsilcisine, başkanına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalıştılar. Bunun neticesinde Karabük halkının Başbakanımıza olan sevgisini de görmüş olduk. Bu anlamda Batı Karadeniz’in yiğit insanlarının vefalı olduğunu da ispat etmiş olduk” ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: