Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Saylar’dan Seçim Değerlendirmesi

Gündem Yayın: 11.08.2014 15:35
Yazar:
Saylar’dan Seçim Değerlendirmesi

AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerini değerlendirdi.

Karabük halkının kendilerine güvenmeye devam etmesini isteyen İl Başkanı Saylar;  son yerel seçimlerden sonra parti oylarını artırdıklarını söyledi.

Saylar konu ile ilgili yaptığı değerlendirmede,“ 2014 yılındaki yerel seçimlerde Partimizin oy oranı yüzde 51 civarındaydı. Şuan ki Başbakanımızın Cumhurbaşkanı olarak yüzde 1- 1,5 oranında bir artış var. biz Karabük halkının 2014 yerel seçimlerinden sonra Başbakanımızın oy oranını Karabük genelinde desteğini vererek yüzde 15 oranında merkez olarak da yüzde 18 olarak bu anlamda ben Karabük halkına Başbakanımıza göstermiş olduğu teveccühten dolayı çok teşekkür ederim.  Ben oy oranımızı yüzde 70  demiştim bu konuda. Çünkü Karabük’te Başbakanımıza bizim daha önce yüzde 68 oranında İl Genel Meclisi oyumuz vardı; ama o 2004 seçimlerindeydi. Bu süreçten sonra tamam  Karabük’te bir düşüş olmuş olabilir; ama Başbakanımızın Karabük’e yapmış olduğu hizmetleri say say bitmiyor. Ben Karabük insanın ahdı vefalı olduğunu, vefalı bir il olduğumuzu söylemiştim.  Vefalı bir İl olduğunu da ispatladı. Çünkü şehrin her yerini imar eden Başbakanımıza bu oy oranını vererek de vefasını göstermiş oldu. Bu anlamda ben teşkilatlara da teşekkür ediyorum. Seçime bir ay kala İl Başkanlığı verildi.  Ancak yirmi beş günlük bir çalışma yapabildik. Kısa sürede seçim koordinasyon merkezi kuruldu. Normalde biz iki buçuk ayda gezebileceğimiz yerleri yirmi beş günlük bir kısa sürede hem merkez de gitmediğimiz yer bırakmadık. Bu anlamda Yenice’de, Eskipazar’da, Eflani’de ve Safranbolu’da elini sıkmadığımız  esnaf bırakmadık.  Kadın Kollarını da bu seçime son bir hafta kala yönetim kurulunu oluşturabildi.  Kadın Kollarımız da bütün evlere Karabük’e yaptığımız hizmetleri anlatan broşürleri dağıttı. Gençlik Kollarımızı yoktu. Onları dışarıdan takviye ile belli bir seviyeye getirdik.  Merkez İlçemizi de bu anlamda burada çalıştırdık; ama Seçim Koordinasyon Merkezi burada İlçelerinde seçim programını yapıyor. Burada merkez de bizim belediyemiz olmadığı için kendimiz çalıştık. Mehmet Ali Şahin Bey ve Osman Kahveci Bey torba yasasından dolayı seçim çalışmalarımıza fazla katılamadılar. Otomatik olarak da biz merkez de, ilçelerde, belediye başkanları ve teşkilatlar ile çalıştık. Bu anlamda Karabük halkı yüzde 65,40 oranında bir oy ile Sayın Başbakanımıza vefasını gösterdi.  Ben seçim çalışmalarında yoğun tempodan dolayı evini unutan, çocuklarını göremeyen  teşkilat kademesinde görev alan tüm arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yaklaşık otuzun üzerinde mahalle temsilcisine, başkanına da ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gece gündüz çalıştılar. Bunun neticesinde Karabük halkının Başbakanımıza olan sevgisini de görmüş olduk. Bu anlamda Batı Karadeniz’in yiğit insanlarının vefalı olduğunu da ispat etmiş olduk” ifadelerine yer verdi.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.