Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Samsun’da Cumhuriyet’in 100. yılında 200 okulda 4 bin fidan dikimi başladı

Gündem Yayın: 25.10.2023 08:12
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da, Cumhuriyet’in 100. yılı etkinlikleri kapsamında 200 okulda 4 bin fidan dikimi etkinliği başladı.

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Cumhuriyet’in 100. yılı kutlamaları kapsamında 200 okulda 4 binden fazla fidan dikimi etkinliği Samsun Adliyesi Fatma Çavuş Anaokulu bahçesine ağaç dikimi ile başladı. Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ve Samsun Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar ile minik öğrenciler okulun bahçesine çam fidanı diktiler.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Samsun Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Ağar, “Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında okullarımızda ağaç dikme etkinliği yapıyoruz. Bugün de Başsavcımız ile birlikte okul öncesi çocuklarımızla fidan diktik. 200’e yakın okulda 4 binin üzerinde fidanı bu hafta dikeceğiz” dedi.

Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç ise, “Samsun Adliyesi Fatma Çavuş Okulu’nda bugün önemli bir etkinliği gerçekleştirdik. Bu okulumuz Adalet Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasındaki yapmış olduğumuz protokol gereğince açıldı. Bu okulda hakim, savcı, adliye personeli ve çevrede oturan vatandaşların çocukları eğitim ve öğretim görüyorlar. Okulumuz kısa sürede Samsun’un gözde okullarından biri oldu. Okulumuzdaki çocuklarımızın her biri bir fidan. Bugün o fidanlarımız ile birlikte Cumhuriyet’in 100. yıl etkinliği olarak Milli Eğitim Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu bu etkinlikte birer fidan olan çocuklarımız ile birlikte yine fidan dikimi gerçekleştirdik. Okulumuzun arka bahçesindeki alana Orman İşletme Müdürlüğü desteğiyle fidan dikimimizi hep birlikte gerçekleştirdik. Çocuklarımız ile birlikte bugün dikmiş olduğumuz fidanlar da büyüyecektir” diye konuştu.

Etkinliğe, İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy, Orman Müdürlüğü temsilcisi, Anaokulu Müdürü Lafif Güdül, öğretmen ve minik öğrenciler katıldı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı

Gündem Yayın: 21.02.2024 16:00
İhlas Haber Ajansı

Düzce İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerin yaptıkları denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Polis ekiplerince Düzce’de son bir hafta boyunca yapılan denetimlerde ehliyetsiz araç kullanan, emniyet kemeri takmayan, ışık donanımı kurala uygun olmayan, kırmızı ışık ihlali yapan, hız kurallarına uymayan ve yaya geçitlerinde yayalara yol vermeyen üzerine denetim yaptı. Yapılan denetimde 7 bin 523 araç kontrol edilirken kusuru bulunan 120 araç trafikten men edildi, bin 890 araç sürücüsüne cezai işlem uygulandı.

Ayrıca polis ekipleri okul servislerine yönelik denetim yaptı. Uygulamalarda 73 okul servisi kontrol edildi.