Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Samsun Büyükşehir Su Kayağı Grubu, Türkiye şampiyonu oldu

Spor Yayın: 18.08.2023 04:24
Kaynak: İHA
Samsun Büyükşehir Su Kayağı Grubu, Türkiye şampiyonu oldu

Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü Su Kayağı Grubu, Kablolu Su Kayağı Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası’nda büyük erkekler kategorisinde Türkiye Şampiyonu olurken, ferdi kategorilerde 3 atlet ise madalya kazanarak büyük muvaffakiyet elde etti.

Samsun Büyükşehir Belediyespor Kulübü atletleri katıldıkları şampiyonalardan madalyalarla dönmeye devam ediyor. Kayseri Sukay Park Tesisleri’nde yapılan Kablolu Su Kayağı Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası’na katılan Samsun Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü Su Kayağı Grubu ‘Büyük Erkekler’ kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Ayrıyeten Büyük Erkekler kategorisinde ferdî yarışlarda Ömer Atmaca 2’inci, Hüseyin Can Türk 3’üncü, Büyük Bayanlar kategorisinde Ennur Hasovalı 1. olarak madalya kazandı.

Kulüp Lideri Süleyman Demirtaş, madalya kazanan atletleri tebrik ederek, “Sporcularımız kazandıkları muvaffakiyetler ile bizleri bir kez daha gururlandırdılar. Başarılı atletlerimizi ve antrenörlerini kutluyorum. Daha birçok büyük muvaffakiyetler kazanacaklarına inancımız tam” dedi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

AK Parti milletvekilleri, Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı

İlçe Haberleri Yayın: 22.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
AK Parti milletvekilleri, Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı

AK Parti Karabük milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, Karabük Ticeret ve Sanayi Odası (KTSO) Müşterek Meslek Komite Toplantısına katıldı.

KTSO hizmet binasında düzenlenen toplantı, Meclis Lideri Adnan Çebi’nin konuşması ile başladı.

Çalışmalar hakkında bilgi veren TSO İdare Heyeti Lideri Fatih Çapraz’ın istek, teklif ve taleplerini iletmesi ile devam eden toplantıda, komite üyeleri, tek tek kelam alarak meslek kümeleri hakkında bilgi verdi.

Burada bir konuşma yapan Cem Şahin, kentin kalkınması, ilerlemesi ve büyütmesi için verimli geçen bir toplantı yaptıklarını söyledi.

Karabük için yapılan ve yapılacak projelerden bahseden Şahin, “Karabük’ün olmazsa olmazı liman projesidir. Kesinlikle bizim vilayet olarak bir limana ulaşmamız lazım. Filyos Limanı var biliyorsunuz. Faaliyete geçti lakin bizi sevindiren bir gelişme daha oldu, orada gaz bulundu. Gaz nedeni ile liman özel kullanıma kapatıldı. Biz bu liman için üst seviye yetkililerle görüştük, görüşüyoruz. Bize bu limanın ikinci yılın sonunda özel dalda açılacağı belirtildi. Bunu takip ediyoruz. Demiryolu ağı ile bu limana ulaştığımızda, Eskipazar’da kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgemizle de burasını irtibatladığımızda Karabük çok daha süratli kalkınacak ve büyüyecektir. İstihdam sorunu ortadan kalkacaktır” diye konuştu.

Keskinkılıç da Filyos Limanının ehemmiyetine değinerek, çalışmaları yakından takip ettiklerini, bu kenti limanla kesinlikle buluşturacaklarını anlattı.

Eskipazar’daki OSB’ye de değinen Keskinkılıç, “Liman ile Eskipazar OSB demir yolu ağı ile birleştiğinde Karabük’ün önüne kimse geçemez. Burada fabrikalar kurulacak. Çok büyük tesisler gelecek. Eskipazar OSB bir müddet sonra yetmeyecek ve gelişme alanına yanlışsız büyüyecek. Biz burada her kısma materyal üretebilecek çok çeşitli tesisler kuracağız. Hepimizin tek gayesi kentimizin kalkınması, büyümesi ve daha da ileriye emin adımlarla ulaşması” dedi.

AK Parti Karabük Vilayet Lideri Ferhat Salt’ında hazır bulunduğu toplantı, milletvekillerin soruları yanıtlaması ile son buldu.