Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SAKEM’den Muhteşem Yılsonu Etkinliği

Safranbolu Yayın: 14.06.2014 14:47
Yazar:

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi ( SAKEM ) yılsonu etkinliği ile göz doldurdu. Aslanlar şubesinde gerçekleşen SAKEM’de Hayallere Özgürlük başlığı altında gerçekleşen yılsonu etkinliğine Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Başkan Yardımcıları Erdoğan Şenol ve Dursun Mustafa Dayıoğlu, Safranbolu MYO Dekanı Pros. Dr. Ahmet Gürbüz, Karabük Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç,  İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk, İl ve Belediye Meclisi Üyeleri, Daire Amirleri, SAKEM öğretmen ve kursiyerleri, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları katıldı.

Kursiyerler tarafından yapılan eserlerin sunulduğu sergi açılışı ile başlayan etkinlikte protokol üyeleri ve vatandaşlar eserlere oldukça yoğun ilgi gösterirken, SAKEM bahçesinde kurulan Ebru, Hayır Çarşısı, Bilgi Evi, Ahşap gibi standlar ile SAKEM çalışmaları anlatıldı.

Sergi ziyaretlerinin ardından SAKEM bahçesinde yine SAKEM öğretmen ve kursiyerlerinin müzik dinletisine geçildi.

Dinletinin ardından bir konuşma yapan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy;

“SAKEM hep kafamda olan bu kentin kültürel değerlerini ön plana çıkaracak, medeniyetlerin buluşma noktası Safranbolu’ya karşı tarihi sorumluluğumuzun gereğini yerine getirerek şehrimizin yaşam kalitesini arttırma, özgün kimliğini pekiştirme ve saygın bir dünya kenti haline gelmesine etki sağlama adına, yerel hizmetleri kaliteli, adaletli gelişime açık, verimli ve etkili bir yönetim anlayışı ile sunmaktı. Bugün bu amacımda doğru yolda olduğumun sonuçlarını gördükçe mutluluk duyuyorum. Halkımız, Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) bünyesinde kendilerini yenileme, kendilerini geliştirme ve iş olanağını sağlama açısından çeşitli kurslara katılmaktadır. Burada temel hedef; yaşı, cinsiyeti, eğitim durumu, kimliği ne olursa olsun bireylerin eğitiminin yaşam boyu devam etmesini sağlayarak kültürümüzü elimizde tutarak gelecek nesillere aktarma çabasıydı ve başarıyoruz çünkü amacımız; hanımlarımız başta olmak üzere; arzu ettikleri meslek ve sanatsal alanlarda; Kişisel birikimlerini yükseltmek, Mesleki ve sanatsal bilgilerini geliştirmek, Kent kültürü ve metropolde yaşama konusunda donanımlarını artırmak, Pasif tüketici olmaktan çıkıp aktif üretici olmalarına yardımcı olmak, Gelir elde etmelerine katkıda bulunmak, 3 yıldır bu çaba ile takdire sayan bir noktaya geldiğini düşünüyorum. Ulusal ve uluslararası misafirlerimizin hem sistemine hem de ürünlerine hayran kaldıkları bu merkez sadece belediyemizin değil tüm kentin temsili gururudur.  Kentin kültür ve yaşam tarzını derli toplu gösterebileceğimiz, teknik ve görsel anlamda sunumunu uygulamalı yapabileceğimiz ve bundan halkımızın da ücretsiz faydalanabileceği, her geçen gün şubeleri artan bir merkezimiz var. Bizim kurduğumuz, sizlerle gelişen ve taleplerinizle gelişecek olan bir merkez. Tabi bazen farklı algılara sebep olunması istenen durumlarda ortaya çıkabiliyor. Biz bunları yadırgamıyoruz. Meyve veren ağaç elbet taşlanacaktır. SAKEM Halkın birebir içinde olduğu bir yere kapalı kutu dendi. 7 yaşından tutunda özellikle üniversite öğrencilerimizin, ev hanımlarımızın, emeklilerimizin kendilerini iyi hissettiği kimine göre terapi niteliğindeki hobi kurslarımız belli kesime hizmet veriyor diye lanse edildi. Hiçbirine cevap verme gereği duymadık şimdiye kadar. Çünkü siz hep içindeydiniz, bizzat görmekteydiniz. Bunun cevabı da sanırım iki buçuk ay önce verildi. Biz doğru yolda olduğumuzdan şüphe etmiyoruz sizlerin desteği ile devam da edeceğiz” dedi.

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak ise; yapılan güzel çalışmaların, Safranbolu ve Safranbolu’nun kültürü, tanıtımı için yapılanlarında ortada olduğunu söyledi. Ortaya konulan güzel eserleri görüyoruz diyen Bulacak, “Tabi ki Başkanımız yapılan eleştirilere üzülmüş. Ancak iş yapılırsa çalışmalar güzel de gitse eleştiriler olacaktır. Biz diyoruz ki için yansa da suyunu iç ama yola devam et” dedi.

Başta Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy olmak üzere tüm çalışanları tebrik ettiğini söyleyen Bulacak,”Safranbolu tarihi, kültürü kadar sosyal yönü ile de çok çok ileride bir şehrimiz. Burada belediye tarafından gerçekleştirilen çeşitli sosyal faaliyetler, kurslar gerçekten çok önemli. Bununla birlikte hayır Çarşısı pek çok derde yetişiyor. Bilgi Evi çocuklarımızın eğitimine inanılmaz katkı sağlıyor keza SAKEM kursları ve etkinlikleri ile öyle. Yani kısaca burada çok güzel şeyler oluyor. Ben yine başta başkanımız olmak üzere bu güzel etkinlik ve öncesinde yapılanlar için emeği geçen herkesi tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından müzik dinletisi devam ederken, Kaymakam Bulacak ve Başkan Aksoy ebru çalışması yaptılar.

SAKEM yetkililerinden yapılan açıklamada serginin hafta boyunca açık kalacağı öğrenildi.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Manşet Yayın: 05.03.2024 13:30
İhlas Haber Ajansı
KARDEMİR’de trafo patladı: 3 işçi yaralandı

Karabük Demir ve Çelik Fabrikalarında (KARDEMİR) trafo patlaması sonucu 3 işçi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, KARDEMİR’de enerji tesislerinde henüz belirlenemeyen bir nedenle trafoda patlama meydana geldi. Meydana gelen patlamada işçiler R. Ö., M. K., E. İ. vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Vücutlarında yanıklar oluşan işçiler, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alındı. Tedavi altına alınan 3 işçinin sağlık durumunun iyi olduğu, hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.