Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

SAKEM’de Kurs Kayıtları devam ediyor

Safranbolu Yayın: 13.10.2021 11:53

Gerçekleştirdikleri önemli çalışmalar ile adından sıkça söz ettiren Safranbolu Kültğür ve Eğitim Merkezi (SAKEM), verdiği kurslar ile de vatandaşların ilgi odağı olmaya devam ederken,   diğer taraftan da SAKEM’de  yeni kurs kayıtları yapılıyor

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi’nin kendi alanında en iyisi olduğunu belirten Belediye Başkanı Elif Köse, “ Yenilenen mutfağı, gerçekleştirdikleri etkinliklerle adına yakışan bir birim olduğunu ve burada görev yapan kadınlarımızın özveri ile çalıştıklarını söylemek isterim” dedi.

SAKEM bünyesinde her yıl çeşitli kursların da verildiğini hatırlatan Başkan Köse, “Pandemi nedeni ile ara verilen kurslarımızı yeniden açıyoruz. Ahşap Oymacılığı, Yabancı Dil, Aşçı Yardımcılığı, Spor, Çocuk Gelişimi ve Bakımı, Fotoğraf, İğne Oyası Seramik gibi daha pek çok alanda verilecek kurslara Safranbolulu hemşehrilerimiz ve gençlerimiz başvurabilirler. Alanında uzman kadrosu ile SAKEM kursları sizlere çok şey katacak. Kursiyerlerimize şimdiden başarılar ve kolaylıklar diliyorum” diye konuştu.

Vatandaşlarımız SAKEM bünyesindeki kurslara www.sakem.org adresinden kayıt yapabilirler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Kültür Sanat Yayın: 26.05.2024 20:30
İhlas Haber Ajansı
Dünyanın en iyi ilk iki ekmeği Samsun’dan

Gastronomi dünyasının önemli kaynaklarından biri olan Taste Atlas’ın Dünyanın En İyi Ekmekleri (Top Ten Breads) listesinde Bafra pidesi 1, Samsun pidesi 2’nci sırada yer aldı.

Uluslararası Taste Atlas internet sitesi, dünyanın en iyi ekmeği olarak Bafra pidesini seçti. Geleneksel tarifleri öne çıkarmasıyla bilinen Taste Atlas sitesi, dünyanın en iyi ekmeklerini listeledi. Listenin ilk 10’unda birinci sırada Bafra pidesi bulunurken, Samsun pidesi ise 2’nci sırada yer aldı.

Samsun Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Her iki lezzetimizin de dünyanın dört bir yanındaki yerel yemekler, içecekler ve restoranlar hakkında bilgi sunan interaktif bir harita ve bilgi platformu olan 837 bin takipçili Taste Atlas’ın listesinde ilk ikiye girmeyi başarması, dünya genelinde gastronomi turizmi destinasyonlarını keşfetmek isteyenlerin ve gurmelerin ilgisini çekecek, hem göze ve hem de damağa hitap eden çok sayıda yöresel lezzetiyle Samsun mutfağının tanıtımına büyük bir katkı sağlayacaktır” ifadelerine yer verildi.