Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin’den Referandum Çalışmaları

Gündem Yayın: 21.03.2017 14:37
Şahin’den Referandum Çalışmaları

 

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar” anlamına gelen talihsiz bir cümle kullandığını söyleyerek, “Ben bu milletin yüzde 51 oyla bu ülkeye ihanet edecek bir kişiyi seçeceğine inanmıyorum” dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, AK Parti İl Teşkilatı tarafından Safranbolu’da düzenlenen programda  esnaflarla  ile bir araya geldi. Şahin yaptığı konuşmada; , CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “Tek kişiye yetki verirseniz, bu bir gecede memleketi satar” anlamına gelen talihsiz bir cümle kullandığını söyleyerek, “Ben bu milletin yüzde 51 oyla bu ülkeye ihanet edecek bir kişiyi seçeceğine inanmıyorum” dedi.

Şahin, “Bu millet, bu ülkeye, bu vatana, kendisine ihanet edecek bir kişiyi Cumhurbaşkanı seçer mi? Bu millete hakarettir. Diyorsunuz ki, ‘Bu milletin seçtiği adam bu ülkeye yanlış yapar.’ Bu millet böyle bir yanlışın arkasında olmaz. Bu millete güveneceksiniz. Kaldı ki, AK Parti’de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. MHP’de, BBP’de ve CHP’de de bu ülkeye ihanet edecek bir tek kişi yoktur. Saadet Partisi’nde de hatta Vatan Partisi’nde de bu ülkeye ihanet edecek kimse yoktur. Sayın Kılıçdaroğlu, nasıl memleket bir başka ülkeye adeta satılırmış gibi cümleler kullanıyorsunuz, bu nasıl olabilir? Nerede satar, hangi mezat dükkanında satar, hangi tapuda satar? 780 bin kilometre vatan toprağını bir kişi hangi tapuda satar Allah aşkına. Böyle bir mantıksızlık olur mu?”

Yeni sistemde yüzde 25 ile yüzde 30 ile iktidar olunamayacağını vurgulayan Şahin, “Yüzde 50’yi geçeceksin. CHP ve Kılıçdaroğlu bunu öngörmedikleri için, bu çıtayı geçemeyeceklerini gördükleri için, bir daha sittin sene iktidar yüzü göremeyeceklerini gördükleri için ‘hayır’ kampanyalarını yalan üzerine bina ediyorlar. Arkadaş sende çalış. Arabaların arkasında ‘Haset etme ne olur, çalış senin de olur’ diye yazı vardır. Sen çalış. 2019’a hazırlan. İyi bir aday bul. Milleti ikna et, sen seçil kardeşim. Diyelim ki bu ‘evet’ oylarıyla bu anayasa değişikliği çıktı. 2019’a yaklaştık. Şiddetle buna ‘hayır’ diyen, ‘memleket batacak, bölünecek, diktatör gelecek işbaşına’ diyen o partinin Cumhurbaşkanı adayı olmayacak mı, göstermeyecek misin? Herhalde göstereceksiniz. Cesaretin varsa Sayın Kılıçdaroğlu şimdiden hazırlan. Sayın Baykal, ortada dolaşıyor, konuşuyor, belki onu aday gösterecekler, tamam hazırla. Millet seni seçerse diyeceğimiz bir şey yok. Başarılar dileriz” dedi.

Esnaflar ile düzenlenen programa Mehmet Ali Şahin’in yanında; AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, AK Parti Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ali Kaya, Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Muammer Dumaner, parti teşkilat kademeleri ve çok sayıda Safranbolu esnafı katıldı.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Boluspor Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı

Spor Yayın: 16.07.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Teknik direktör arayışında olan Trendyol 1. Lig ekiplerinden Boluspor, son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile anlaşmaya vardı.

Geçtiğimiz gün yapılan olağanüstü kongrede tekrar kulüp başkanlığına seçilen Savaş Abak ve yönetim kurulu, ilk olarak teknik adam sorununu çözüme kavuşturdu. Son olarak Tuzlaspor’da görev yapan Bekir İrtegün ile kırmızı-beyazlı ekip anlaşmaya vardı. 40 yaşındaki teknik adamla, bir araya gelen Bolusporlu yöneticiler, Bekir İrtegün ile anlaşma sağladı. Genç teknik adam, kariyerinde toplamda 371 karşılaşmada görev aldı.

Paylaş: