Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin’den Kılıçdaroğlu’na Yalancı Suçlaması

Gündem Yayın: 22.03.2017 15:07
Şahin’den Kılıçdaroğlu’na Yalancı Suçlaması

Şahin; “Kılıçdaroğlu Milletin Kafasını Karıştırmak İçin Yalan Söylüyor”

 

  1. Dönem TBMM Başkanı, AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin; “19 yaşında bir genç milletvekili seçildiği takdirde, 2064 yılında emekli olur. Kılıçdaroğlu diyor ki ‘2 yıl sonra emekli olur’. Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Pes gerçekten pes. Milletin kafasını karıştırmak için yalan söylüyor” dedi.

Avrupa ülkelerinin yüzde 73’ünde seçilme yaşının 18 olduğunu ifade eden Şahin; “Bizde Avrupa ülkelerinin büyük bir çoğunluğunda var olan gençlerimize tanınmış olan bu hakkı Türkiye’ye getiriyoruz. Şimdi ana muhalefet partisi başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ‘bunu niye getirdiler biliyor musunuz’ diyor. ‘Kendi çocuklarını milletvekili yapmak için getirdi’, diyor.  2 yıl milletvekili yaptıracaklar, sonra da bu gençler emeklilik hakkını elde edecekler. Şu işe bak. Şimdi bir defa bizim partimizde, tüzüğümüzde şöyle bir şey var. Mesela, ben şuanda Karabük milletvekiliyim. Herhangi bir belediye veya milletvekilliği seçiminde; benim oğlum, kızım, kardeşim herhangi bir yere aday olamaz, yasaktır bizim partimizde. Başka bir siyasi partide asla böyle bir düzenleme yok. Yani bizim çocuğumuzu milletvekili adayı, belediye başkanı adayı falan göstermemiz yasaktır. Bu itirazı yapan Cumhuriyet Halk Partisi’nde bunlar serbest. Bir de bize diyorlar ki siz çocuklarınızı milletvekili adayı göstereceksiniz. Bizde bu yasak kardeşim, bunu sen düşün” diye konuştu.

2 Yıl milletvekilliği yapan kişinin hemen emekli olup olamayacağını Kılıçdaroğlu’nun daha iyi bilmesini gerektiğini söyleyen Şahin; “Kılıçdaroğlu; eski SSK Genel Müdürü, bunları en iyi bilmesi gereken adam, maalesef yalan söylüyor. Bende buraya gelmeden önce TBMM’de milletvekillerinin özlük hakları ile ilgili daireye sordum. Dedim ki; bana bir hesap yapın ve bildirin. 18’ini bitirmiş 19 yaşında bir genç milletvekili seçildiği takdirde ne zaman emekli olur ve cevap geldi. 2064 yılında emekli olur. Sayın Kılıçdaroğlu diyor ki ‘2 yıl sonra emekli olur’. Yalanın bu kadarına da pes doğrusu. Pes gerçekten pes. Çünkü 25 yıl prim ödemeden, emeklilik yaşını doldurmadan kimsenin bu ülkede milletvekili de olsa emekli olması mümkün değil; ama yalan söylüyor. Bilerek milletin kafasını karıştırıyor. Vatandaşın birçoğu bunu bilmez, Allah Allah 2 sene milletvekilliği yapınca hemen emekli mi olunuyor, yok böyle bir şey yalan. Şuanda ve daha önce parlamentoda milletvekilliği yapan; ama 25 yıl prim ödeyemediği için veya yaşı gelmediği için emekli olamayan milletvekilleri var. Şuanda milletvekili değil, geçmişte milletvekilliği yapmış; ama 25 yıl prim ödemediği için ve emekli yaşı da gelmediği için emekli olamayanlar var ve bu her partiden var. Ana muhalefet partisinin genel başkanının bunları bilmesi gerekmiyor mu? Biliyor; ama yalan söylüyor. Çok üzgünüm; ama milletin kafasını karıştırmak için yalan söylüyor. Yani ana muhalefet partisinin genel başkanı için yalan söylüyor demek beni mutlu etmiyor; ama maalesef yalan söylüyor, doğruyu söylemiyor” ifadelerini kullandı.

“Milletimizin, Ülkemizin ve Memleketimizin Aleyhine Olabilecek Hiçbir Konunun Arkasında Olmadık”

16 yıldır Türkiye’yi yönettiklerini; ülkenin, memleketin ve milletin aleyhine olabilecek hiçbir konunun arkasında olmadıklarını ve hiçbir öneri ile milletin önüne gelmediklerini vurgulayan Şahin; “ Bu anayasa değişikliğiyle de milletin zararına, aleyhine olacak bir hususu sizin önünüze getiriyor değiliz. Sadece biz değil, Milliyetçi Hareket Partisi’de böyle bir sisteme geçilmesi gerektiğini düşündü. Sayın Devlet Bahçeli, o neden ile buna destek verdi. Dolayısıyla Milliyetçi muhafazakâr iki siyasi parti, Türkiye’nin geleceği için iş birliği yaptı. Büyük Birlik Partisi’ne ve Sayın Genel Başkanları Mustafa Destici Bey’e de teşekkür ederiz, o da buna destek vereceğiz dedi. Şuanda milliyetçi muhafazakâr taban ki bu kısım Türkiye’nin yüzde 70’ idir. Bu anayasa değişikliğinin arkasındadır. İnşallah 16 Nisan’da sandıkları patlatırcasına evet oyları ile bu anayasa değişikliği yürürlüğe girecektir” dedi.

Şahin, konuşmasının sonunda Karabük’teki hedeflerinin yüzde 80 olduğunu belirterek “Türkiye’de de Karabük dereceye girmelidir. Halk oylamasında en yüksek oranda evet diyen İller arasında ben ilk 5 arasında görmek istiyorum, Karabük’ümüzü. Biz bunu sağlayabiliriz, yapabiliriz. Böylece Karabük’ün ve Karabüklülerin bu tavrı bizleri gururlandırır, şevklendirir. Sizde böyle bir yarışta dereceye girmiş olmanın kıvancını, mutluluğunu yaşarsınız, hep birlikte yaşarız” diye konuştu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başkan Albayrak’a önemli görev

Politika Yayın: 17.07.2024 16:30
İhlas Haber Ajansı
Başkan Albayrak’a önemli görev

Ordu’da ‘sakin şehir’ ünvanına sahip tek ilçe olan Perşembe’nin Belediye Başkanı Cihat Albayrak, Uluslararası Sakin Kentler Birliği (Cittaslow) Türkiye Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen Cittaslow Olağanüstü Türkiye Genel Kurul Toplantısı’na sakin şehir felsefesini ilke edinerek 33 ülkeden 301 seçkin şehir arasına girmeye hak kazanmış Türkiye’den 27 şehrin 17’sinin belediye başkanları, diğer belediyelerin de sakin şehir temsilcileri, Antalya’da Cittaslow adayı olan ilçelerin belediye başkanları ve akademisyenler katıldı.

Uluslararası Cittaslow Başkan Yardımcısı Jacek Kostka, Genel Sekreter Pier Oliveti, Cittaslow Avrupa Birliği Ofisi Koordinatörü Joanna Wrzosek- Dziemidowicz’nde katıldığı Genel Kurulda, Cittaslow Türkiye Koordinatörlüğüne Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek seçildi. Perşembe Belediye Başkanı Cihat Albayrak da Cittaslow) Türkiye Koordinatörlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi.

Başkan Albayrak yaptığı açıklamada, “Dünyanın en güçlü belediye ağlarından biri olan, kentlerin çevresel, kültürel ve toplumsal değerlerinin korunmasına katkı sağlayan Cittaslow hareketine de büyük önem veriyoruz” dedi.

Cittaslow hareketinin, şehirlerin daha sürdürülebilir, yaşanabilir ve insan odaklı olması için önemli bir adım olduğunu belirten Başkan Albayrak, “33 ülkeden 301 üye şehri bulunan ve ‘Sakin Şehirler Ağı’ olarak da adlandırılan Cittaslow’a ülkemizden üye olan 27 Belediyemiz ile birlik içerisinde çalışmalar yapacağız. Bu hareketin bir parçası olarak, yerel kimliklerimizi koruyarak yaşam kalitemizi artırmayı hedefliyoruz. Ordu Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ortak stratejiler geliştirerek hareket edeceğiz” diye konuştu.