Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Şahin: “Karabük’ün Olmazsa Olmazı Liman Projesidir”

Manşet Yayın: 21.09.2023 15:13 |Güncelleme:28.12.2023 11:57
Şahin: “Karabük’ün Olmazsa Olmazı Liman Projesidir”

AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin, Filyos Limanının faaliyete geçtiğini ancak gaz bulunması nedeniyle limanın özel kullanıma kapatıldığını belirterek, liman için üst düzey yetkililerle görüştüklerini ve  limanın ikinci yılın sonunda özel sektöre açılacağının belirtildiğini söyledi.

KONUYU TAKİP EDİYORUZ

Karabük Ticaret ve Sanayi Odasında Müşterek Komite toplantısında Filyos Limanı ile ilgili konuşan AK Parti Karabük Milletvekili Cem Şahin;  “Karabük’ün olmazsa olmazı liman projesidir. Mutlaka bizim il olarak bir limana ulaşmamız lazım. Filyos Limanı var biliyorsunuz. Faaliyete geçti ama bizi sevindiren bir gelişme daha oldu, orada gaz bulundu. Gaz nedeni ile liman özel kullanıma kapatıldı. Biz bu liman için üst düzey yetkililerle görüştük, görüşüyoruz. Bize bu limanın ikinci yılın sonunda özel sektörde açılacağı belirtildi. Bunu takip ediyoruz. Demiryolu ağı ile bu limana ulaştığımızda, Eskipazar’da kurulacak 2. Organize Sanayi Bölgemizle de burasını irtibatladığımızda Karabük çok daha hızlı kalkınacak ve büyüyecektir. İstihdam sorunu ortadan kalkacaktır”  dedi. (Ramazan Öztürk)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç hırsızlığından aranıyordu: Alkollü ve ehliyetsiz araç kullanırken yakayı ele verdi

Kastamonu Yayın: 18.06.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Kastamonu’da araç hırsızlığından aranan şahıs, ehliyetsiz ve alkollü araç kullanırken yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu Emniyet Müdürlüğü Araç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri, dün ilçede iki aracın çalındığı ihbarı üzerine harekete geçerek geniş çaplı çalışma başlattı. Ekipler, yaptıkları çalışma sonucu araçları terk edilmiş halde buldu. Hırsızlığı M.G. isimli şahsın gerçekleştirdiğini tespit eden polis ekipleri, şüpheliyi Araç ilçesinde başka bir aracı kullanırken yakaladı. Ekiplerin yaptığı kontrollerde şüphelinin 1,90 promil alkollü olduğu, ayrıca ehliyetinin de bulunmadığı belirlendi. M.G.’ye ehliyetsiz ve alkollü araç kullanmaktan toplam 40 bin 468 lira para cezası uygulayan ekipler gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şahıs çıkarıldığı mahkemece ‘hırsızlık’ suçundan tutuklandı.