Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Kütüphaneler Haftası Kutlandı

Safranbolu Yayın: 28.03.2017 14:34
Safranbolu’da Kütüphaneler Haftası Kutlandı

 

  1. Kütüphaneler Haftası Safranbolu Halk Kütüphanesi Toplantı Salonunda düzenlenen programla kutlandı. Programa; Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahin, 125 J. Er Eğtm. Alay Komutanı Mesut İnan Okul Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Şahini,  “Kütüphanelerimizde yeni teknolojik imkanlar kullanılmakta. Müdürlük olarak okullarımız ve kütüphanelerimiz bu yeniliklerden nasıl faydalanır gibi çalışmaları da yapmaktayız. Bu yıl bizleri mutlu eden olaylardan bir tanesi de sıra dışı okurlardan bir tanesinin de Safranbolu’dan olması. Yine Kütüphanelerimiz mevcut olduğu bölgenin kalkınmasında ve kültürünün yayılmasında da önemli görevler üstlenmekte. Ben bu vesile ile Kütüphaneler Haftasını kutluyor, tüm kütüphane çalışanlarımıza başarılar diliyorum” dedi.

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy ise,  Kütüphanelerin, bilginin kaynağına direkt ulaşmak demek olduğunu söyledi.

İnternet ortamında arama motorlarına bir sual yazdığınızda sizlere binlerce bilgiyi sunuyor şeklinde konuşmasına devam eden Başkan Aksoy; “Bu bilgilerin her biri yönlendirilmiş bilgiler. Yani sizlerin hangi yönde düşünmeniz, hangi yönde hareket etmeniz gerektiğini size aktarıyor. Ve bunlar gerçekliği konusunda tartışılabilir bilgiler. Dolayısı ile bu tür bilgilere ulaşabileceğiniz noktalar. Yani kütüphaneler asla vazgeçemeyeceğimiz başvuru odaklarımızın başında geliyor. Kütüphaneler, karşılıklı etkileşim odaklarıdır. Yani buradaki bilgiyi işlemeniz ve sonra da bu bilgiyi geri bırakmanız gerekiyor. Şu anda içerisinde olduğumuz bina inşallah yakında yenilenecek ve hem üniversite öğrencilerimizin faydalanacağı bir yer olacak hem de ilçe halk kütüphanesi olarak hizmet verecek. Dolayısı ile kütüphanelerimiz gelişecek ve çocuklarımız daha nitelikli bilgilere ulaşacaklar. İşte bu bilgiyi hayatın daha çok içerisine sokmamız gerekir diye düşünüyorum. Bu duygularla Kütüphaneler Haftasını kutluyor, böyle güzel ve faydalı programları yapan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından En fazla kitap okuyan okurlara belge ve ödüllerinin verilmesinden sonra yağlı boya tabloların sunulduğu sergi gezildi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: