Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı

Safranbolu Yayın: 14.04.2015 14:23
Safranbolu’da Kutlu Doğum Haftası Etkinlikleri Başladı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Safranbolu Müftülüğü önünde verilen Açılış ve Kutlu Doğum Aşı programı ile başladı. Safranbolu İlçe Müftülüğünün önünde gerçekleşen programa; Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Bilici, İlçe Emniyet Müdürü Musa Kansu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Güneş ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Programda konuşan Safranbolu Müftüsü Hasan Güneş, Kutlu Doğum Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirterek, “2015 yılı Kutlu Doğum Haftası nedeniyle 14-20 nisan tarihlerinde bir takım etkinlikler planladık. Açılışını yapmak suretiyle kutlamalara başladık. Öğle namazını kıldıktan sonra çevremizdeki öğrenciler başta olmak üzere resmi kurum amirlerini davet ederek kutlu doğum aşı ikramında bulunduk. 2 bin kişilik bir yemek hazırladık ve katılım çok yoğun oldu. Hafta içerisinde birçok etkinliğimiz olacak. Kadılara ve genel itibariyle konferans verilecek. Kentimizin eşitli yerlerinde konferanslarımız olacak. 10’a yakın camide kutlu doğum aşı ikramında bulunacak. Kermesler düzenlenecek. Bu tür etkiliklere kutlu doğum haftası sonlandırmış olacağız” dedi.
Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri bugün saat 13.30’da Sunal Tülbentçi Öğretmen Evinde verilecek konferans ile devam edecek.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ruhsatsız maden ocağının önünde yüksekten düşen işçi hayatını kaybetti

Gündem Yayın: 17.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta iddialara göre ruhsatsız işletilen maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralanan Satılmış Gedik isimli işçi, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İddialara göre olay Kilimli ilçesine bağlı Damarlı Mahallesi Açık İşletme mevkiindeki orman sahasında meydana geldi. Sahadaki ruhsatsız işletilen maden ocağında çalışan Satılmış Gedik (32) isimli maden işçisi, kendisini hastaneye getiren D.Y.’nin iddiasına göre maden ocağının önünde yüksekten düşerek yaralandı. Kilimli Semt Polikliniği’ne getirilen Satılmış Gedik yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Otopsi için Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

TTK ekibi ve Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü ekipleri olay yerinde çalışma başlattı.

Paylaş: