Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da esnafa nefes aldıracak yılbaşı panayırı kurulacak

Karabük Yayın: 02.12.2023 18:08
Yazar:
Safranbolu’da esnafa nefes aldıracak yılbaşı panayırı kurulacak

UNESCO Dünya Miras Listesinde yer alan Karabük’ün Safranbolu ilçesinde belediye tarafından yılbaşı panayırı kurulacak.
Safranbolu Belediyesi tarafından turizme ve esnaflara katkı amacıyla yılbaşı panayırı düzenlenecek. Hediyelik eşya, gıda ve içecek sektöründen yaklaşık 30 esnafın başvurusu ile kontenjanı tamamlanan ve 28-31 Aralık tarihleri arasında Tarihi Çarşı Han Arkası bölgesinde yapılması planlanan panayır ile ilgili istişare toplantısı yapıldı.
Esnafların fikirlerinin alındığı toplantıda panayır ziyaretçileri için de alternatifler konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Panayırda kurulacak stantlarda satış yapacak esnaflardan ücret talep edilmeyecek. Öte yandan belediye tarafından stantlarda esnaflara elektrik, internet ve aydınlatma hizmeti verilecek.
Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse, “Yaz ve bahar aylarında etkili olan turizmin kış aylarında etkisini yitirmemesi adına Safranbolu turizmine yeni bir nefes kazandırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda tarihi çarşı esnaflarımıza da katkı sağlamayı hedeflediğimiz yılbaşı panayırımızı 28-31 Aralık tarihleri arasında Tarihi Çarşımızda büyük emekler gösteren esnaflarımızla birlikte yapacağız. Bu ilk defa yapacağımız bir proje ve esnaflarımızla birlikte muhteşem bir panayırı başarı ile atlatacağımıza, Safranbolu turizmine yeni bir soluk getirerek tüm ülkede adından söz ettiren bir panayır yapacağımıza inanıyorum. Kontenjanlarımızı kısa sürede dolduran bütün esnaflarımıza ilgilerinden ötürü teşekkür eder, panayırımızın hazırlık sürecinde emek veren tüm mesai arkadaşlarıma başarılar dilerim” dedi. (İHA)

AW089932 02 scaled

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.