Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da  caddeler pırıl pırıl

Safranbolu Yayın: 16.11.2021 12:00
Safranbolu’da  caddeler pırıl pırıl

Safranbolu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını hızlandırdı. Kış aylarını yaşadığımız şu günlerde, Safranbolu Belediyesi tarafından rutin temizlik ve yıkama çalışmalarının yanı sıra ana cadde ve ara arterlerde bulunan ağaçlardan dökülen yapraklar ve kuruyan dalların temizliği hızlandırıldı.

Çalışmalarını ilk günden bu yana “Daha temiz bir Safranbolu!” sloganı ile sürdürdüklerini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Her mevsimin ayrı bir güzellikte yaşandığı Safranbolu’da, dökülen yapraklar her ne kadar güzel bir görüntü oluştursa da su giderlerinin ve mazgalların tıkanmaması için onları temizlemek durumundayız.” diye konuştu.

Son günlerde bazı vatandaşların atıklarını çöp konteynırı yerine yol kenarlarına ve çöp kovalarının dışına attıklarının görüldüğünü ve bu durumun Safranbolu’ya kesinlikle yakışmadığını belirten Başkan Köse, “İnanıyorum ki vatandaşlarımız ilçemizin temizliği için daha hassas olacaklardır. Safranbolu bir dünya kenti ve biz ismimize, geçmişimize lâyık olacağız. Anlayış gösteren ve destek olan değerli hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Tüm ekiplerimizle görev başındayız.” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük Yayın: 15.07.2024 22:35
İhlas Haber Ajansı
Görüntülerde saldırının yaşandığı yerde bulunan kafede oturanların panikle kaçıştığı görüldü

Karabük’te iddiaya göre şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybeden şahsın tabanca ile ateş açarak kaçtığı olayın yeni görüntüleri ortaya çıktı.

Edinilen bilgiye göre, Kemal Güneş Caddesi üzerinde şans oyunları hizmeti veren büfede Musa D. (38), iddiaya göre sabah saatlerinden itibaren şans oyunu oyunlarında 50 bin TL kaybetmişti. Para kaybetmeyi hazmedemeyen şahıs, büfe önünde belinden çıkarttığı tabanca ile ateş açarak kaçmıştı. Büfe işletmecisi Mustafa Orhan ile cadde üzerindeki bir polis ile vatandaşların peşinden koştuğu şahıs, olay yerinin yakınındaki alışveriş merkezinde kıskıvrak yakalanmıştı. Büfe işletmecisi ve eşi ile vatandaşların büyük panik yaşandığı olayda iş yerine 3 kurşun isabet ederken, silahı ile birlikte gözaltına alınan şahıs Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek gözaltına alınmıştı. Oynadığı şans oyunlarında yaklaşık 50 bin TL kaybeden şahsın ateş açtığı o anlar ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Silahlı saldırının yaşandığı yerin hemen yakınındaki bir kafede oturanların panik anları da güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, silahlı saldırının yaşanmasının ardından kafeterya önünde oturan müşterilerin ayağa kalktığı ve olayı anlamaya çalıştığı, saldırganın kendilerine doğru koştuğunu gören müşterilerin panikle iş yerine kaçışmaya başladığı yer aldı.

Polis ekiplerince gözaltına alınan Musa D.’nin emniyette verdiği ifadede bahis oyunları bağımlısı olduğunu ve sabah saatlerinden itibaren oynadığı oyunlarda 50 bin TL kaybettiğini, bir anlık öfkeyle belindeki tabanca ile ateş açtığını ve yaşananlardan dolayı pişman olduğunu söylediği öğrenildi.