Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu’da Aktif Yaş Alma Merkezi Açıldı

Safranbolu Yayın: 22.03.2023 10:21
Safranbolu’da Aktif Yaş Alma Merkezi Açıldı

Safranbolu’da büyüklerin hoşça vakit geçirebilmeleri, daha fazla sosyalleşebilmeleri amacı ile kurulan Aktif Yaş Alma Merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Törene; Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse’nin yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Safranbolu İlçe Başkanı Bahtiyar Acar, CHP Milletvekili aday adayları, STK Temsilcileri, çok sayıda vatandaş katıldı.

Aktif Yaş Alma Merkezi Sorumlusu ve Yaşlanma ve Yaşlılık Uzmanı Derontolog Birtan Kıcırdar’ın yaptığı açılış ve tanıtım konuşmasının ardından Emekli Öğretmen Aynur Özbay ve Hüsniye Yeşilçam teşekkür konuşması yaptılar.
Belediye ı Başkanı Elif Köse ise yaptığı konuşmada, “Yaşlı bireyler için en öneli sorunun sağlık sistemi, yokluk ve yoksunluk ya da sosyal hizmetlerdeki aksamalar diye düşünülse de, yaşlı bireylerin hayata adil ve etkin katılım hakları önündeki engeller olarak görüyorum. Yaşlılığı kendisini bir kenara çekilme süreci olarak gören ve yaş ayrımcılığı dediğimiz tutum hem sıradan vatandaşlarda hem de kamu yönünden oldukça yaygındır. Ancak devir değişti. Yaşlı bireyler artık muhtaç olarak anılmak istemiyor. Artık hedef Aktif Yaş Almadır” ifadelerine yer verdi.

YAŞLI MECLİSİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ
Daha önce Çocuk Meclisini kurduklarını hatırlatan Başkan Köse, “ Çok yakında bir de yaşlı meclisini hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki çok güzel projelerle deneyimlerinden faydalanacağız. Bu vesile ile öncelikle Yaşlılar haftasını kutluyor, Aktif Yaş Alma Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından kurdele kesildi. Tören Merkezde verilen kokteyl ve Safranbolu Belediyesi Türk Sanat Müziği Korusunun kısa fasıl programı ile sona erdi. (Nurettin Acar)

 


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Rize’de jandarma üsteğmen eşini öldürme şüphesinden tutuklandı

Gündem Yayın: 19.06.2024 04:07
İhlas Haber Ajansı

Rize’de görev yapan Jandarma Üsteğmen Aydın Samet Ekşi, eşini öldürdüğü şüphesiyle mahkemece tutuklandı.

Olay, dün akşam saatlerinde Rize’nin Kalkandere ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlçe Jandarma Komutanlığı Lojmanlarında yaşayan Jandarma Üsteğmen Aydın Samet Ekşi, eşi Aylin Ekşi’yi vurduğu iddiası ile gözaltına alınmıştı. Olayın ardından gözaltına alınan şüpheli, jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Ekşi, çıkarıldığı mahkemece eşini öldürme şüphesi ile tutuklanarak cezaevine gönderildi. Aylin Ekşi’nin cenazesi ise yarın Artvin merkeze bağlı Erenler köyünde öğlen namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Paylaş: