Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Safranbolu Kaymakamı Bulacak’tan Köylerde İnceleme

Safranbolu Yayın: 24.05.2014 08:41

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Tokatlı, İncekaya, Aşağıdana, Yukarıdana, Kırıklar, Ağaçkese, Örencik, Çatak ve Sine Köylerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.  Kaymakam Murat Bulacak’ın yaptığı ziyaretlere;  Köylere Hizmet Götürme Birliği personeli,  Birlik encümenlerinden İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Cengiz, Tokatlı Köyü Muhtarı Şevki Alper, İncekaya Köyü Muhtarı Ragıp Tunç ve İlçe Tarım Müdürü Çetin Ayvalık  ile İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk eşlik etti

Safranbolu  Kaymakamı  Murat Bulacak yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, sorunlarla ilgili Muhtarlardan bilgiler aldı. Köy halkı ile bir süre sohbet eden Kaymakam Bulacak,  köy gezilerinin çok yararlı olduğunu yapılan çalışmalarla memnuniyet duyduğunu belirterek, sorunları yerinde görme imkanı  olduğu için de gezilerin yararlı olacağını söyledi.

Her hafta hazırlanan program dahilinde köyleri  gezeceklerini ifade eden Kaymakam Murat Bulacak,  “İki ay içinde köylerin tamamını gezmiş olacağız, sorunları yerinde göreceğiz”  dedi.

Birlik Encümen üyeleri de yaptıkları açıklamada;  gezilerin çok faydalı olacağını belirtirlerken,  “İhtiyaçları yerinde tespit ettik. Köylerin tamamını gezdiğimizde tüm köylerimizin sorunlarını masaya yatıracağız, imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağız” dediler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: