Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Kaymakamı Bulacak’tan Köylerde İnceleme

Safranbolu Yayın: 24.05.2014 08:41
Yazar:

Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Tokatlı, İncekaya, Aşağıdana, Yukarıdana, Kırıklar, Ağaçkese, Örencik, Çatak ve Sine Köylerinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu.  Kaymakam Murat Bulacak’ın yaptığı ziyaretlere;  Köylere Hizmet Götürme Birliği personeli,  Birlik encümenlerinden İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Cengiz, Tokatlı Köyü Muhtarı Şevki Alper, İncekaya Köyü Muhtarı Ragıp Tunç ve İlçe Tarım Müdürü Çetin Ayvalık  ile İlçe Müftüsü İlyas Yılmaztürk eşlik etti

Safranbolu  Kaymakamı  Murat Bulacak yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, sorunlarla ilgili Muhtarlardan bilgiler aldı. Köy halkı ile bir süre sohbet eden Kaymakam Bulacak,  köy gezilerinin çok yararlı olduğunu yapılan çalışmalarla memnuniyet duyduğunu belirterek, sorunları yerinde görme imkanı  olduğu için de gezilerin yararlı olacağını söyledi.

Her hafta hazırlanan program dahilinde köyleri  gezeceklerini ifade eden Kaymakam Murat Bulacak,  “İki ay içinde köylerin tamamını gezmiş olacağız, sorunları yerinde göreceğiz”  dedi.

Birlik Encümen üyeleri de yaptıkları açıklamada;  gezilerin çok faydalı olacağını belirtirlerken,  “İhtiyaçları yerinde tespit ettik. Köylerin tamamını gezdiğimizde tüm köylerimizin sorunlarını masaya yatıracağız, imkanlar ölçüsünde yerine getirmeye çalışacağız” dediler.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybetmişti, o anların görüntüleri ortaya çıktı

Gündem Yayın: 28.02.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı

Amasya’da emekli uzman çavuşun bir düğünde maganda kurşunuyla hayatını kaybettiği olayın görüntüleri ortaya çıktı. Düğünde gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı.
Kuzgeçe köyünde 3 Haziran 2023 tarihinde bir düğünde magandanın silahından çıkan kurşunun isabet ettiği emekli uzman çavuş Mehmet Çelik (53) ağır yaralanmış, kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılamamıştı. Olay anına ilişkin kamera görüntüleri ortaya çıktı. Düğün sırasında gelin ve damadın da aralarında olduğu şahısların silahlarla havaya ateş açtığı anlar görüntülere yansıdı. Çelik’in maganda kurşunuyla vurulmasının ardından çevredekilerin panikle koştuğu görüldü.
Mehmet Çelik’in eşi Melahat Çelik, olayla ilgili gözaltına alınan Sıdkı Ç.’nin 2 ay cezaevinde kalmasının ardından bir sonraki duruşmaya kadar ev hapsiyle cezalandırıldığını söyledi. 8 Mart’taki duruşma öncesi açıklamalarda bulunan acılı eş Melahat Çelik, “Bu görüntüler cinayete davetiye çıkardı. Ama kimse dur, sus demedi. Sanki çatışma varmış gibi silahlar atıldı. Gelin, damat, herkes silah attı. Muhtar ‘siz ne yapıyorsunuz?’ demedi. Eşimin ölümüne sebep olan herkesten şikayetçiyim. En kısa zamanda adaletin yerini bulmasını istiyorum” diye konuştu.