Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Belediyesi Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katılacak

Safranbolu Yayın: 29.09.2021 12:21
Safranbolu Belediyesi Tarımsal Kalkınma Zirvesi’ne katılacak

Safranbolu Belediyesi personeli, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından düzenlenen ve 30 Eylül – 2 Ekim günleri arasında İstanbul Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilecek olan Tarımsal Kalkınma Zirvesi için yola çıkıyor.

CHP’li 160 belediyenin yanı sıra 300’ün üzerinde tarım kooperatifinin katılacağı, ayrıca belediyeler ve kooperatiflerin tarımsal ürünlerinin sergileneceği fuarda Safranbolu Belediyesi de “Safran, Safranbolu Kıtırı, Safranlı Kolonya” gibi kente özgü ürünlerle yer alacak.

Zirve’nin gerek ülkemiz gerekse Safranbolu açısından büyük önem arz ettiğini ifade eden Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, “Tarımda ne yazık ki dışarıya bağımlı bir ülke haline geldik. Partimizin amacı, Türkiye’de tarımı yeniden canlandırarak hem ithalatı azaltmak hem de çiftçimizi eski günlerine kavuşturmak.

Belediyemizi fuarda temsil edecek personelimiz, orada ilçemizin zenginliklerinin sunumunu yapacak. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklayacağı tarım politikası doğrultusunda yepyeni bir rota ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Güzel ve verimli bir zirve olacağını düşünüyorum.” dedi.

Belediyelerin tarımsal üretime verdiği katkıların ele alınacağı zirvede, partinin tarım programı somut olarak belirlenecek.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Atıl haldeki samanlar alev alev yandı

Gündem Yayın: 19.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı

Bolu’da Yukarı Soku Mahallesi’nde atıl samanların bulunduğu alanda çıkan yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesi ile söndürüldü.

Yangın, Yukarı Soku Mahallesi’nde bulunan bir tarlanın başında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, bölgede çiftçilik yapan vatandaşlar, çürümüş samanlarını tarlaların bulunduğu yol kenarına attı. Öğle saatlerinde henüz bilinmeyen bir nedenle samanların bulunduğu alanda yangın çıktı. Kısa sürede alevlenen samanların dumanı etrafı sardı. Vatandaşların yangını fark etmesi üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi. İhbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi. Olay yerine kısa süre içerisinde gelen itfaiye ekipleri tarafından alev alev yanan atıl haldeki samanlar söndürüldü.

Paylaş: