Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Safranbolu Bayrama Hazır

Safranbolu Yayın: 25.08.2017 13:45
Safranbolu Bayrama Hazır

Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, Osmanlı döneminden kalma han, hamam, cami, çeşme, köprü ve konakların eşsiz güzelliğini keşfetmek isteyenlerin yoğun ilgi gösterdiği Safranbolu’da Bayramı tatilinde çeşitli turlar ve geziler kapsamında gelecek yerli ve yabancı misafirler için gerekli hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Safranbolu Kaymakamı/Belediye Başkanı Fatih Ürkmezer, “10 gün olarak belirlenen Bayramı tatilinde Fen İşleri, Şantiye, Zabıta, Beyaz Masa, Temizlik İşleri Müdürlükleri ekiplerimiz ile hazırız” dedi.

Safranbolulu vatandaşların ve tatilde Safranbolu’yu ziyaret edecek olan yerli yabancı misafirlerin tatillerini en iyi şekilde geçirebilmeleri için tüm hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Ürkmezer; “ Yine,  Zabıta ve Veterinerlik birimlerimiz vatandaşlarımızın sağlıklı kurban alabilmeleri için denetimleri aralıksız sürdürdüğünü söylemek isterim. Gelecek olan misafirlerimize Safranbolu’da en az 3 gün kalmalarını tavsiye ediyorum. Çünkü Safranbolu sadece tarihi evleri ile değil, Kanyonları, Kristal Terası, Bulak Mencilis Mağarası ve muhteşem doğası ile tam bir Cennet. Safranbolu bir UNESCO Miras kenti olarak korumacılıktaki başarısı ile de dikkat çekiyor. İnsanlar gelsinler Kültürü kadar korumacılığı ile de ön planda olan Safranbolu’yu mutlaka görsünler” dedi.

Beyaz Masa’nın normal günlerde olduğu gibi Bayram tatili süresince de 24 saat vatandaşların hizmetinde olacağını kaydeden Ürkmezer, “Vatandaşlarımız her türlü şikâyetini 153 nolu hattan ücretsiz olarak bildirebileceklerini, yine Bayramın 1. ve 2. günü Karabük – Safranbolu Halk otobüslerinin ücretsiz olacağını ve arife günü de Belediyemiz otobüsleri ile vatandaşlar 10.00 ile 16.00 arasında şehir mezarlığına gidebilirler, şeklinde konuştu.

 

 

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Zonguldak Yayın: 17.07.2024 16:07
İhlas Haber Ajansı
Devrek’te aşure programı büyük ilgi gördü

Devrek Belediyesi ve Mevlana Kültür Derneği tarafından hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Zonguldak’ın Devrek İlçesinde Devrek Belediye ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından ortaklaşa hazırlanan aşure gününde protokol vatandaşlar bir araya geldi.

Devrek Cumhuriyet Alanında akşam namazının ardından düzenlenen program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve semazen gösterileri protokol üyeleri ve vatandaşların büyük beğeni topladı. Muharrem ayı nedeniyle Devrek Belediyesi ve Devrek Mevlana Kültür Derneği tarafından organize edilen etkinlikte katılımcılar maneviyatı doyasıya yaşarlarken, programın ardından davetlilere aşure ikramında bulunuldu.

Düzenlenen programa; Devrek Belediye Başkanı Özcan Ulupınar, belediye başkan yardımcıları ve yüzlerce vatandaş katıldı.