Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Rize’nin yeni valisi İhsan Selim Baydaş ayağının tozu ile yatırımları yerinde inceledi

Ekonomi Yayın: 19.08.2023 20:12
İhlas Haber Ajansı
Rize’nin yeni valisi İhsan Selim Baydaş ayağının tozu ile yatırımları yerinde inceledi

rizenin yeni valisi ihsan selim baydas ayaginin tozu ile yatirimlari yerinde inceledi 0 rhMa8DVS
Valiler Kararnamesi ile Rize Valisi olarak atanan ve 2 gün evvel misyonu devralan İhsan Selim Baydaş, ayağının tozu ile Rize’de üretimi devam eden projeleri yerinde inceleyerek bilgi aldı.

Rize’nin yeni valisi İhsan Selim Baydaş, yanında Rize Milletvekili Harun Mertoğlu, Rize Belediye Bakanı Rahmi Metin, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz, Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Ali Serkan Savaş, Vilayet Sıhhat Müdürü Mustafa Zirve ve beraberindeki grupla birlikte Rize’de üretimi devam eden projeleri yerinde inceledi.

RTEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yeni hizmete giren acil servisi ziyaret eden Baydaş sonrasında üretimi devam eden Rize Kent Hastanesi inşaatını inceledi. Buradaki inceleme ve brifingin akabinde Rize merkezde inşaatı devam eden millet bahçesi projesi ile kentsel dönüşüm alanını da inceleyen Vali Baydaş, RTEÜ rekreasyon alanını ve akabinde, merkeze bağlı Fener Mahallesi’nde bulunan Rize Belediyesi Toplumsal Tesisleri’ni inceledi. Vali İhsan Selim Baydaş akabinde İyidere Lojistik Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Burada açıklama yapan Baydaş, projelerin sürat kesmeden devam edeceğini söyledi.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen zelzelenin akabinde herkesin gündeminin felaketten etkilenen 11 vilayet olduğunu fakat yatırımların ufak tefek aksamalarla da olsa devam ettiğinin kaydeden Rize Valisi İhsan Selim Baydaş “Ülkede bir zelzele yaşadık, sarsıntı yaşadıktan sonra da hepimiz gündemimizi o tarafa hakikat döndürdük. Görüyoruz ki işlerde devam etmeye başladı. Ufak tefek aksamalar yaşansa da ana yatırımlar hem kent merkezindeki kentsel dönüşüm hem burada gördüğümüz lojistik merkez, kent hastanesi, millet bahçesi üzere yatırımlar ülke ismine da ekonomik paha tabir eden yatırımlar. Lojistik merkez de tamamlanıp hizmete açıldıktan sonra ülke iktisadına önemli manada tesir edeceği için inşallah devam edecek, devam edeceğini de daima birlikte göreceğiz” dedi.

Güneysu Kaymakamlığı vazifesi sona erdikten sonra 2017 yılında Rize’den ayrıldıktan 6 yıl sonra Rize’ye vali olarak geldiğinde birçok şeyin değiştiğinin ve yatırımların arttığının altını çizen Baydaş “Dostların hepsi duruyor burada ancak çokça iş yapılmış. Onu çok memnuniyetle gördüm. Kent merkezini, o kentsel dönüşümü görünce çok memnun oldum. Yapılan işler, üzerine konulan işler beni çok mutlu etti. Çokta işimiz olduğunu görüyorum. Yapılan birçok iş var, takip edeceğimiz bir çok iş var” formunda konuştu.

Daha evvel Güneysu Kaymakamlığı yaptığı periyottan kente hakim olduğunu, bu nedenle de keyifli olduğunu kaydeden Vali Baydaş “Şuna seviniyorum; ‘Burası neresidir sanki? Bu iş kimindir? Bu yol nereye çıkıyor? Bu işin sorumlusu kimdir?’ diye bir niyetim yok. Az çok her yeri biliyoruz, bildiğimiz, tanıdığımız yerde çalışıyoruz. Bugün 2. Günümüz, gezmeye de o denli başladık. İnşaatları, şantiyeleri geziyoruz. Tahminen gelmek gitmek isteyecekler olacak ancak yolda karşılaşacağız” sözlerini kullandı.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

BESYO’da Mezuniyet Heyecanı

Karabük Yayın: 13.06.2024 11:10
BESYO’da Mezuniyet Heyecanı

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu öğrencileri, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılında mezuniyet heyecanı yaşadı.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Hamit Çepni Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulundan 133 öğrenci mezuniyet coşkusu yaşadı.

Hamit Çepni Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet programına Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Solmaz, Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Numan Bahadır Kayışoğlu, akademik ve idari personel, öğrenciler ve aileleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni tanıtım filmlerinin izlenmesi ile devam etti.

Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada, spor alanında yapılacak çok iş olduğunu vurgulayarak, “Yeni teknikler, yeni yöntemler, yeni yollar, yeni keşifler yapmak zorundayız. Hala pek çok bulunmayan, bilinmeyen şey var. Bu alan son derece kıymetli, son derece değerli bir alan. Dolayısıyla bu alanda yeni ne yapabilirim? Kendimi nasıl geliştirebilirim? Ülkeme, milletime, devletime nasıl hizmet edebilirim diye mutlaka düşünmek ve bu yolda çok başarılı sporcular yetiştirmek gayretinde olmalısınız. Sizin hem kendi başarınız bu açıdan önemli hem de yetiştireceğiniz sporcularla ülkemizin spor alanındaki gelişimine katkı sağlamanız son derece önemli” ifadelerini kullandı.

Mezun olan öğrencilere Karabük Üniversitesinin Mezun Bilgi Sistemine kayıt olmaları gerektiğini hatırlatan Rektör Kırışık, “Üniversitemizde ilişkilerimizin devamı olduğu kadar mezun bilgi sistemimize kaydolmanız da arkadaşlar son derece önemli. Çünkü biz bir sistem kurmaya çalışıyoruz hem okuyan öğrencilerimizin hem de mezun olan öğrencilerimizin bir arada birlikte çalışabileceği bir ekosistem kurmak istiyoruz. Bu ekosistemde size de çok kıymetli sorumluluklar veya size çok ciddi katkılar sunacak bir yapı ortaya çıkacak” şeklinde konuştu.

Rektör Kırışık, mezunlarla üniversite arasındaki ilişkinin sürdürülmesi halinde kariyer buluşmaları ve kendilerini geliştirme fırsatlarının artacağını belirterek, “Kariyer buluşmalarında hem kendinizi nasıl yükseltebileceğinizin öğrenilmesinde hem de okuyan öğrencilerimizle ilişkilerinizin yeni bir safhaya gelmesinde size çok ciddi katkılar sunacak fırsatlar ortaya çıkacaktır” diye konuştu.

Son olarak mezunlara gelecek için iyi dileklerde bulunan Kırışık, “Bu süreçten sonra artık ülkemize, milletimize, devletimize çok daha fazla hizmet edebilecek, katkılar sunabilecek bir noktaya geldiniz. İnşallah bu noktayı bu bilinç ve duyarlılıkla sürdürmeye gayret etmenizi diliyorum. İnşallah yolunuz, bahtınız açık olsun. Ömür boyu mutlu olduğunuz, hayallerinize ulaşmak için çabaladığınız ve sizlerin de evlatlarınızı desteklediğiniz güzel bir hayat, faydalı ve yararlı bir ömür diliyorum” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere başarı belgeleri takdim edildi.

Karabük Üniversitesi Hasan Doğan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu birincisi Emre Çelenk, ikincisi Sinem Karadağlı, üçüncüsü Onur Çağlar oldu.

Konuşmaların ardından öğrenciler, hep birlikte keplerini havaya fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.