Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Rize’de 74 kök Hint keneviri ele geçirildi

Gündem Yayın: 19.08.2023 12:12
Kaynak: İHA
Rize’de 74 kök Hint keneviri ele geçirildi

rizede 74 kok hint keneviri ele gecirildi 0 bf9nsHT8
Rize’nin Çayeli ilçesinde gerçekleştirilen operasyonda 74 kök Hint keneviri ele geçirildi.

Rize Vilayet Emniyet Müdürlüğü Narkotik Hatalarla Çaba Şube Müdürlüğü ile Çayeli İlçe Emniyet Müdürlüğü grupları tarafından yürütülen operasyonlarla üst, araç ve ikamet aramalarında 74 kök Hint keneviri, 1 kesim halinde toplam daralı yükü 0,02 gram. esrar hususu, 1 modül halinde toplam daralı yükü 0,04 gram esrar unsurunun yanı sıra 1 adet Ruhsatsız Tabanca, 1 adet tabanca şarjörü, 22 adet tabanca fişeği, 1 adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız av tüfeği ele geçirildi. Ele geçirilen hususlar ile ilgili Rize Vilayet Emniyet Müdürlüğü tarafından 5 şahıs yakalanarak haklarında isimli süreç başlatıldı.

Rize Vilayet Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “İlimizde önleyici faaliyetler kapsamında, gerek sivil ve resmi motorize gruplar gerekse yaya devriye unsurlarımızla 7/24 alanda faal olarak vazife yapılmaktadır. Tertipli olarak umuma açık cümbüş ve istirahat yerleri, okul etrafları, park ve bahçeler ile yol uygulamalarına yönelik denetimler ve şok uygulamalar yapılmaktadır. Cürüm ve suçluyla çabamız kararlılıkla devam etmektedir” sözlerine yer verildi.

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Jandarmadan yaralı martıya şefkat eli

Zonguldak Yayın: 22.09.2023 00:24
Kaynak: İHA
Jandarmadan yaralı martıya şefkat eli

Zonguldak’ta jandarma takımlarının devriye gezdiği sırada yaralı halde bulduğu martı tedavisinin akabinde tabiata salınacak.

Edinilen bilgiye nazaran Kdz. Ereğli ilçesi Kandilli beldesinde önleyici kolluk devriyesi gezen jandarma takımları, kanadından yaralı olduğu tespit edilen martı buldu. Yaralı martı, Zonguldak Vilayet Jandarma Komutanlığı takımları tarafından birinci müdahalesi yapılarak, tedavisinin devamı ve doğal hayat alanına bırakılması için Etraf, Tabiat ve Hayvanları Müdafaa timi ve Zonguldak Tabiat Muhafaza ve Ulusal Parklar Müdürlüğü takımları ile bir arada Veteriner Tabibe teslim edildi.

Paylaş: