Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Rektör Uysal’a Teşekkür ve Plaket

Gündem Yayın: 20.05.2014 14:45

Âşık Veysel Müzikali Ekibi adına öğrenciler teşekkür ve plaket takdimi için, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Burhanettin Uysal’ı makamında ziyaret etti.

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarete; Âşık Veysel Müzikali Ekibi adına Âşık Veysel Müzikalini yazan ve yöneten Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü 3. sınıf öğrencisi Numan Çakır ve Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü 3. sınıf öğrencisi Gafur Alkan katıldı.

Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü 3. sınıf öğrencisi müzikalin yazarı ve yönetmeni Numan Çakır taptığı konuşmada; “ Sayın Rektörüm, bu projenin doğduğu ilk günden bugüne kadar bizlere verdiğiniz maddi ve manevi destekten dolayı çok teşekkür ediyoruz. Müzikalimizi İstanbul Arel Üniversitesi Makine ve Tasarım Kulübü(MAKTAS) işbirliği ile 13 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Yerleşkesi Konferans Salonu’nda sergiledik. Müzikalimiz, İstanbul Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Gözükara, Âşık Veysel’in torunu tiyatro oyuncusu Yeliz Şatıroğlu ve öğrencilerin yoğun katılımı ile gerçekleşti. Çok iyi ağırlandık ve olumlu tepkiler aldık. Âşık Veysel’in torunu tiyatro oyuncusu Yeliz Şatıroğlu, dedesini adeta sahnede izlediğini ve çok gururlandığını söyledi. İstanbul Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Gözükara ise 1958 yılında Âşık Veysel’i canlı dinlediğini belirterek, müzikalin kendisine o günü hatırlattığını ve Üniversitelerinde de ilk kez böylesi bir kalabalıkla etkinlik gerçekleştirdiklerini belirtti. Sayın Rektörüm sizlere takdim etmek üzere bize bu plaketi takdim ettiler. Âşık Veysel Müzikali Ekibi olarak bizlere de maddi katkıda bulundular. Biz gençlere güvendiniz ve desteklediniz, umarız bizler de sizlerin güvenini boşa çıkarmamışızdır. Arkamızda böyle bir destek olduğu sürece biz gençlerin başaramayacağı hiçbir şey yoktur. Ekip arkadaşlarım adına da ne kadar teşekkür etsek azdır.” dedi.

“Sizlerin başarısı bizleri onurlandırıyor, gururlandırıyor.” Diyen Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal; “Sizleri ben evladım olarak görüyor, sizlerin başarısı ile de bir baba gibi seviniyorum. Bugünün gençleri, yarının geleceği ve daima umut ışığı olan sizlerle ne kadar gurur duysam azdır. Karabük Üniversitesi öğrenci inisiyatifinin ön planda tutulduğu üniversitedir, diyoruz. Bizler sizlere sadece yol gösteriyoruz. Sizler de bunları en iyi şekilde değerlendiriyorsunuz. Hep söylediğim gibi Karabük Üniversitesi’nde oyunu öğrencilerimiz yazar, yönetir ve oynar. Sizlerde bunu başaran bir ekip olarak bugün buradasınız. Sizler bana teşekkür için geldiniz ama asıl ben sizlere teşekkür ediyorum; Üniversitenizi en iyi şekilde temsil ettiğiniz için. Sizler yeter ki bir şeyler yapmak isteyin. Her türlü desteği her zaman veriyoruz, vereceğiz de. Sizleri bir kez daha tebrik ediyor, başarılar diliyorum.” dedi.

Ziyaretin sonunda Numan Çakır, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal’a Arel Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Kemal Gözükara’nın İstanbul Arel Üniversitesi Geleneksel Bahar Şenliği “FestivArel” etkinliklerine Üniversite Âşık Veysel Müzikal Ekibi ile katkılarından dolayı verdiği plaketi takdim etti.

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: