Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Özçelik-İş’ten Yardım Kampanyası

Gündem Yayın: 08.02.2023 15:50
Yazar:
Özçelik-İş’ten Yardım Kampanyası

Özçelik-İş Sendikası karabük Şube Başkanı Kenan Yılmaz, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ayrı İli etkileyen deprem felaketi nedeniyle yardım kampanyası başlattıklarını belirterek, “İşyeri temsilcilerimiz yardımda bulunmak isteyen üyelerimizden imza karşılığı bağışları toplayacaklardır. Üyelerimizin yapacakları yardımları Konfederasyonumuz HAK-İŞ aracılığıyla bölgedeki depremzedelere ulaştırılacaktır” dedi.

HAYDİ ŞANLI ÇELİK İŞÇİSİ GÜN BİRLİK OLMA GÜNÜ

Başkan Yılmaz yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen ve 10 ayrı ilimizi, hatta çevre ülkeleri bile derinden etkileyen Yüzyılın felaketi niteliğindeki deprem nedeniyle ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Depremde binlerce canımızı yitirirken, yüzlerce insanımız da enkaz altında kurtarılmayı bekliyor.

Şuanda yaşanılan acı ve hüzün dolu bu zor zamanları en az can kaybıyla ve en az hasarla atlatmak en büyük duamız ve beklentimizdir.

Öte yandan depremin derin yaralar açtığı şehirlerdeki depremzede vatandaşlarımızın yaşamış olduğu mağduriyetlere ve acılara bir nebze de olsa merhem olmak için Özçelik-İş Sendikası Karabük Şubesi olarak bir yardım kampanyası başlattık.

İşyeri temsilcilerimiz yardımda bulunmak isteyen üyelerimizden imza karşılığı bağışları toplayacaklardır. Üyelerimizin yapacakları yardımları Konfederasyonumuz HAK-İŞ aracılığıyla bölgedeki depremzedelere ulaştırılacaktır.

Gün birlik ve beraberlik günü. Gün yaraları sarma günü.” (Nurettin Acar)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Dünya Yayın: 18.04.2024 16:48
İhlas Haber Ajansı
Orman zararlılarına karşı biyoteknik mücadele

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde Orman İşletme Müdürlüğü çam ağaçlarına zarar veren böceklere karşı biyoteknik mücadele yapıyor.

Biyoteknik mücadele kapsamında Vezirköprü Orman İşletme Müdürlüğü Narlısaray İşletme Şefliği ile Gölköy İşletme Şefliğince çam ağaçlarının verimin düşmesine sebebiyet veren böceklere karşı “feromon tuzakları” kuruyor. İşletme müdürü Cengiz Koçak “Ağaçlardaki verim kaybının önlenerek geleceğe daha verimli orman sahaları kazandırmak amacıyla zararlı böceklere karşı biyoteknik yöntemle geliştirilen ve ’aşk tuzağı’ olarak nitelendirilen ’feromon tuzağı’ yerleştiriliyor. Feromon tuzağı bir huni içerisine böceğin karşı cinsinin kokusunu içeren bir ilaç sıkılıyor. Bu ilacı hisseden böcek ağaç yerine huniye yönelip tuzak içerisindeki kavanoza girerek hapsoluyor ve bir daha çıkamıyor” dedi.

Paylaş: