Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Özçelik-İş Sendikasında Kenan Yılmaz Dönemi

Gündem Yayın: 11.10.2021 12:16
Özçelik-İş Sendikasında Kenan Yılmaz Dönemi

Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı’nın 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Tek liste ile gidilen kongrede delege seçimlerinde büyük başarı elde eden Kenan Yılmaz, yeni başkan seçildi

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, “Amerika’sından Avrupa’sına tüm güçler, sınır boylarımızdaki kanlı ve kirli planlara göz yuman pısırık bir Türkiye istemektedir. özgürlüğünü ilan eden bir Türkiye’ye asla tahammülleri yoktur” dedi.
Özçelik-İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı’nın 9. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kongrede delege seçimlerinde büyük başarı elde eden Kenan Yılmaz, yeni başkan seçildi.
Safranbolu Leyla Dizdar Kongre Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurula HAK-İŞ Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Özçelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, Karabük Valisi Fuat Gürel, AK Parti Karabük milletvekilleri Niyazi Güneş, Cumhur Ünal, Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, AK Parti İl Başkanı Av. İsmail Altınöz, CHP İl Başkanı Abdullah Çakır, MHP İl Başkan Yardımcısı Cenk Gedikoğlu, MÜSİAD Karabük Şube Başkanı ve Safranbolu TSO Meclis Başkanı Cengiz Ünal, siyasi parti, STK ve kamu kurum kuruluşları temsilcileri ile delegeler ile işçiler katıldı.
Genel kurulda konuşan Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, her taşı yakut olan vatanın tam yüzyıl önce verdiği Kurtuluş Savaşı mücadelesinin adeta bir benzerini, tekrarını, bugün de yaşadıklarını söyledi.
“ÜRETEN, ÜRETTİKÇE GÜÇLENEN, GÜÇLENDİKÇE SÖZ SAHİBİ OLAN BİR TÜRKİYE, BUNLARIN UYKULARINI KAÇIRMAKTADIR”
Dört bir koldan sarılmış olan ülkenin, bugün istiklal ve istikbal mücadelesi verdiğini ifade eden Değirmenci, “Vatanımız ve insanımız üzerindeki gizli ve kirli planların biri bitmeden, bir diğeri devreye sokulmaktadır. Şer odakları, tabir-i caizse vatan toprağımızda cirit atmaktadırlar. Beka mücadelesi veren ülkemiz bugün, taşeron terör örgütleriyle, orman yangınlarıyla, yaptırımlarla, ekonomik savaşla, diplomatik baskılarla, göçmen akınlarıyla kuşatılmış durumdadır. Tüm şer odaklarının, mavi vatanda doğalgaz ve petrol arayan bir Türkiye’den rahatsız oldukları gün gibi ortadadır. Amerika’sından Avrupa’sına tüm güçler, sınır boylarımızdaki kanlı ve kirli planlara göz yuman pısırık bir Türkiye istemektedir. Bu karanlık odakların, gökyüzünde İHA ve SİHA’larla özgürlüğünü ilan eden bir Türkiye’ye asla tahammülleri yoktur. Yerli ve milli otomobiliyle yollarda, yerli ve milli helikopteriyle gökyüzünde, bağımsız olan bir Türkiye istememektedirler. Üreten, ürettikçe güçlenen, güçlendikçe söz sahibi olan bir Türkiye, bunların uykularını kaçırmaktadır. Milletimize ve Müslümanlara karşı yapılan her türlü haksızlığa sağır ve dilsiz olan bir Türkiye, onlar için her şeyden daha makbuldür. Bu karanlık eller, Türkiye’nin bataklıkta debelenmesi, kendi derdine düşüp başını kaldırmaması için, her türlü kirli girişimi, mubah görmektedir” dedi.
“GÜN AYRIŞMAK GÜNÜ DEĞİL, BÜTÜNLEŞME GÜNÜDÜR”
Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisini alan pandemi sürecinde tüm zorluklara rağmen, ülke ekonomisinin çarkının dönmesi adına çalışan işçilere de teşekkür eden Değirmenci, “Türkiye’nin dört bir yanındaki sendikasız fabrikalarda gördük ki, emekçiler pandemi nedeniyle ağır bedeller ödemek zorunda kaldılar. Herkese ‘Evde Kal’ çağrılarının yapıldığı bir dönemde, canınız pahasına, işinize-aşınıza-fabrikanıza sahip çıktınız. İşinize dört elle sarıldınız. Pandemiye rağmen fabrikanızın karına kar kattınız. Nasıl ki biz, sizin alınterinizi toplu sözleşmelerle yere düşürmediysek, sizler de ekmeğinize sahip çıktınız. Gün ayrışmak günü değil, bütünleşme günüdür. Tek yürek, tek yumruk olma günüdür. İhtiyacımız olan birlik ve beraberliğimizi sürdürmemizdir. Bundan sonraki süreçte tek ihtiyacımız olan ayrıştırmayı, bölmeyi değil, birleştirmeyi ve bütünleştirmeyi tercih etmektir. Türk sendikal hayatının ve çalışma yaşamının sorunlarının çözümünün de, yine bizim birlikteliğimizden geçtiği de unutulmamalıdır. Örgütlenmede yaşanan sorunlardan yargıdaki gecikmelere, sendikalaşan işçinin işten çıkarılmasından toplu iş sözleşmesinde ortaya çıkan sıkıntılara, kıdem tazminatı uygulamasının daha da iyileştirilmesinden, maaşlardaki vergi yükünün düşürülmesine kadar daha birçok konuda gücümüzü birleştirmemiz gerektiği ortadadır. Bizim birliğimiz, kardeşliğimiz, düşmana korku, dosta güven salmalıdır” diye konuştu.
Kongrede Karabük Valisi Fuat Gürel ile milletvekilleri Ünal ve Güneş de birer konuşma yaptı.
Divan Başkanlığını Özçelik – İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Recep Akyel’in yaptığı genel kurulda, Özçelik İş Sendikası Karabük Şube Başkanlığı yeni yönetimi için sandık başına gitti.
Yapılan seçimlerde Kenan Yılmaz başkanlığındaki Özçelik İş Sendikası Şubesinin yeni yönetimi ise şu isimlerden oluştu:
“Ali Kaplan, Hidayet Büyükdoğan, Ali Gürcan Vardaş ve İsa Aydın.”

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

Manşet Yayın: 26.05.2024 15:53
İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, bir dizi ziyaretler için Karabük’e geldi. Bakan Müşaviri Hatice Atan Karabük ziyaretinde ilk olarak Vali Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette; Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmede, Karabük’ün güncel durumu ve İlde yürütülen proje ve çalışmalar ele alındı.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 2 jpg

 

Bakan Müşaviri Hatice Atan, misafirperverliği ve kabullerinden dolayı Vali Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz’a  teşekkür ederek, Karabük’te yürütülen çalışma ve projelere İçişleri Bakanlığı olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Vali Mustafa Yavuz’da ziyaretlerinden dolayı Hatice Atan’a teşekkürlerini iletti.

ŞEHİR AİLELERİNİ ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan Valilik ziyaretinin ardından Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ile birlikte Şehit Ailelerini ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz,  ve Bakan Müşaviri Hatice Atan,  13 Ocak 2017 tarihinde trafik kazasında yaralanan vatandaşlara müdahale ederken başka bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan acil sağlık görevlisi  İlknur Bedir’in ailesini ve 27 Temmuz 1994 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Adem Yavru’nun ailesini ziyaret ettiler.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 4 jpg

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, Şehit İlknur Bedir ve Şehit Adem Yavru’nun aile bireyleri ile sohbet ederek minnet duygularını ifade ettiler.

Her iki aile ziyaretinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak Şehitler İlknur Bedir ve Adem Yavru başta olmak üzere tüm Şehitler için dua edildi.

Şehit yakınları ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan’a ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ettiler.

Ziyaretlere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç de  eşlik etti.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 1 jpg

UĞRAŞAN KADINLAR KOOPERATİFİNİ ZİYARET

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz  ve İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, Karabük Uğraşan Kadınlar Kooperatifi’ni (KABUK) ziyaret etti.

Karabük Beşbinevler Mahallesi Kooperatif Merkezi’nde Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Atan, kooperatifin yapısı, üyeler, üretilen ürünler ve üretim süreci hakkında Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyelerinden bilgi aldılar.

Bakanlık olarak, kadınlara pozitif ayrımcılık sergilediklerini ifade eden Bakan Müşaviri Atan; “İçişleri Bakanlığı olarak, kadınlarımızın üretmesi, toplumda aktif olarak yer almaları noktasında devlet olarak kendilerinin her zaman yanlarındayız. Kadınlar bulundukları her ortamı güzelleştirir, kadının elinin değdiği her şeyde bir güzellik ve akılcılık vardır.” dedi.

Vali Mustafa Yavuz da yaptığı açıklamada  Karabük’te kadın kooperatiflerinin gelişmelerinde ve sayılarını artırma noktasında çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek; “Bu anlamda Karabük Üreten Kadınlar Kooperatifi önemli ve başarılı bir örnek. İlimiz kadınlarının bir araya geldiklerinde neleri başaracaklarını gösteren, bu anlamda bir model oluşturan bu kooperatiflerimizin sayısının artması hem ilimize, hem kendilerine hem de topluma çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu anlamda kadınlarımızın her zaman yanındayız ve projelerine destek vereceğiz” dedi.