Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Özbekistanlı Mühendislere Sertifikaları Verildi

Günlük Yayın: 26.06.2023 14:56
Özbekistanlı Mühendislere Sertifikaları Verildi

Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KABÜSEM) bünyesinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Uluslararası Kimyo Üniversitesi öğretim üyelerine ve araştırmacılarına verilen “Mühendislik Modelleme Eğitiminin” ardından sertifika töreni düzenlendi.

Karabük Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi (KABÜSEM) bünyesinde Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te bulunan Uluslararası Kimyo Üniversitesi öğretim üyelerine ve araştırmacılarına 60 saatlik “Mühendislik Modelleme Eğitimi “verildi.

İçlerinde Makine Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Yenilenebilir Enerji Mühendisliği ve İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanlarının da bulunduğu araştırmacılar stratejik iş birliği toplantılarına katıldı. Ortak proje, yayın, öğretim elemanı, öğrenci değişimini kapsayan ve mevcut programın devamı hususunda teknik görüşmelerin yanı sıra Demir Çelik Enstitüsü, laboratuarlar, kütüphane ve Kardemir gezisi ile aldıkları “Mekanik Sistemlerin Matematiksel Modellenmesi” dersi ile program tamamlandı.

Tamamlanan 60 saatlik eğitimin ardından Karabük Üniversitesi Safranbolu Bilim ve Sanat Akademisinde sertifika töreni düzenlendi.

Sertifika törenine; Karabük Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Yaşar, KABÜSEM Müdürü Doç. Dr. Gökhan Sur, KABÜSEM Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Oğuzhan Menemencioğlu katıldı.

Program, katılımcılara sertifikalarının verilmesi, hatıra fotoğrafının çekilmesi ve kokteylin ardından son buldu.(Haber Merkezi)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Eflani Yayın: 23.07.2024 21:36
Karabük’te otomobille çarpışan traktör devrildi: 2 yaralı

Karabük’ün Eflani ilçesinde otomobil ile çarpışarak devrilen traktördeki 2 kişi yaralandı.

Kaza, Seferler köyü mevkiinde meydana geldi. Hasan Tekin idaresindeki 37 HA 976 plakalı traktör, karşı istikametten gelen Metin Yaşar idaresindeki 34 ESV 596 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada devrilen traktörün sürücüsü ile yolcu olarak bulunan Celal Ergün (68) yaralandı. İhbar üzerine olay yerine jandarma ve 112 Acil Servis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından yaralılar Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.