Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Ozan Ahmet Taşkın yine Karabük’ün Yüz Akı Oldu

Gündem Yayın: 14.06.2014 14:46

Karabük’ün yetiştirdiği Ozanlardan Ahmet Taşkın katıldığı her yarışmada Karabük’ün gururu olmaya devam ediyor.  1998 Yılında Erzurum’da düzenlenen Yarışmada “BAYRAĞIM” Destanıyla Türkiye birincisi olan,  Kars Uluslar arası Aşıklar Bayramında “CUMHURİYET’in Gençliği”  adlı eseriyle Türkiye birincisi olan, yine 2007 ve 2008 yılları arasında yapılan Kars konulu Şiir yarışmalarında iki defa ikincili ödülüne layık görülen Ozan Ahmet Taşkın son olarak   Adana Çukurova Edebiyatçılar Derneği’nin Türkiye genelinde düzenlediği Anneler Günü konulu şiir yarışmasına katılarak üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Adana Seyhan Kültür Sarayı Mehmet Akif Ersoy Salonunda yapılan  ödül törenine çok sayıda Bürokrat ve vatandaş katılırken, Ozan Ahmet taşkın “Sevdalara Giden Yoldur Anneler” Şiiri büyük beğeni kazandı. Ayrıca Ozan Ahmet Taşkın seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle gelen konuklara müzik ziyafeti sundu.  Yarışma sonrası Ozan Ahmet Taşkın’ın üçüncülük plaketini Adana Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt verdi.

Karabük’ü bundan sonra da her platformda başarı ile temsil etmeye devam edeceğini ifade eden Ozan Ahmet Taşkın,  katıldığı tüm yarışmalarda halkın kendisine yoğun ilgi gösterdiğini, ancak bu ilginin Karabük’te gösterilmemesinden dert yandı.

 

 

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Dünya Yayın: 03.12.2023 08:36
Kaynak: İHA
Nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda bulunan derelerde nesli tükenmekte olan su samurları görüntülendi.

Bolu’nun doğa harikası Abant Gölü Milli Parkı’nda, Dünya Doğa ve Doğal Kaynaklarını Koruma Birliği (IUCN) tarafından nesli yok olma tehdidine yakın kategorisinde değerlendirilen su samuru görüntülendi. Dere kenarında yiyecek arayan 4 su samurunu vatandaş cep telefonlarıyla görüntüledi. Nesli tükenmekte olan su samurları geçtiğimiz günlerde Gölcük’te de görüntülenmişti. Çekilen yeni görüntülerde ise su samurlarının Abant Deresinde yiyecek aradıkları anlar yer aldı.

Paylaş: