Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Ormancılara Hizmet İçi Eğitim

Günlük Yayın: 09.03.2023 16:29
Ormancılara Hizmet İçi Eğitim

Bölge Müdürlüğü sorumluluk alanı içerisinde yer alan  Karabük, Bartın  ve Zonguldak İllerinde yürütülen ormancılık çalışmalarında görev alan Orman İşletme Müdür Yardımcıları ve Orman Muhafaza Memurlarına yönelik olarak ormanların kanun dışı müdahalelerden korunması ve orman zararlılarıyla mücadele konularında  hizmet içi eğitim semineri verildi.

Eğitim seminerin açılışında konuşma yapan Bölge Müdürü  Bayraktaroğlu; “Milletimizin ormanlardan beklentilerini sürdürülebilir bir şekilde ve optimum düzeyde karşılamak, ormanların gördüğü hizmetleri gelecek nesillerin yararlanmasına sunmak ancak ormanların iyi bir şekilde korunmasıyla mümkün olduğunun altını çizerek Anayasanın 169. Maddesi Devlet Ormanlarının korunması ve sahaların genişletilmesi için gerekli kanunları koyar ve tedbirleri alır. 6831 Sayılı Orman Kanunun 77. Maddesine istinaden Genel Müdürlüğümüzde görev yapan her kademedeki personelimizin asli öncelikli işidir. Bu görev asli iş olarak ve uhdesinde orman muhafaza memurlarından oluşan koruma ekiplerince yerine getirilmektedir. Kaynakların etkin, verimli, yerinde ve zamanında kullanılması elzemdir. En etken kaynağın insan olduğunu biliyor yaptığımız eğitimlerle personelimizin yetenek ve kabiliyetlerini artırmanın yanı sıra bilgi dağarcıklarını geliştiriyor ve eyleme geçmelerini sağlıyoruz” dedi.

Bölge Müdürünün konuşmasının ardından  katılımcılara kolluk kuvvetlerinin görev ve sorumlulukları, orman suçları ile ilgili düzenlenen suç zabıtları, tutanaklar, arama ve el koyma kararları,  ormanların yasa dışı müdahalelerden korunması, nakliye tezkeresi kesilmesine dair tamim, damga tamimi, kara avcılığı ve uygulamalar hakkında sunumlar eşliğinde eğitim verildi. (Halil Kızılyer)


Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tokat’ta direksiyon başında uyuyan sürücü kazaya neden oldu: 4 yaralı

Gündem Yayın: 19.06.2024 08:00
İhlas Haber Ajansı
Tokat’ta direksiyon başında uyuyan sürücü kazaya neden oldu: 4 yaralı

Tokat’ta direksiyon başında uyuyakalan sürücünün kullandığı araç kontrolden çıkarak bahçe duvarına çarptı. Meydana gelen kazada 4 kişi yaralandı.

Kaza, saat 05.00 sıralarında Yeşilyurt ilçesi Çırdak Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre İdris Yıldırım yönetimindeki 34 GAD 175 plakalı Opel markalı aracın sürücüsü direksiyon başında uyudu. Yol kenarındaki bahçe duvarına çarparak durabilen araçta bulunan şoförle birlikte toplam 4 kişi yaralandı. Yaralılar mahalle sakinleri tarafından çağrılan ambulansla ilçe devlet hastanesine kaldırıldı. Yaralıların durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Paylaş: