Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Orman Bölge Müdüründen Yenice’de değerlendirme toplantısı

Yenice Yayın: 02.10.2021 09:50
Orman Bölge Müdüründen Yenice’de değerlendirme toplantısı

2021 yılı program ve gerçekleşmeleri ile ilgili durum tespitleri ve karşılaşılan sorun ve çözüm önerileri Yenice’ de yapılan toplantı ile değerlendirildi. Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; Bölge Müdür Yardımcıları  ile tüm Şube ve İşletme Müdürleri ile Fidanlık Müdürü katıldı.

Orman Bölge Müdürü Faruk  Bayraktaroğlu toplantının açılış konuşmasında “ Toplantımızın amacı bölge ormanlarıyla ilgili teknik personelimizin bilgi, ve öngörülerine başvurarak, ormanlarımızın ihtiyaçlarını belirlemek, Genel Müdürlüğümüzün stratejik planları ve politikaları doğrultusunda faaliyetlerimizi gerçekleştirmektir. Yaptığımız toplantı ile en doğru kararı verip doğaya en uygun çalışmayı yapmaktır. Ormanlarımızda yapılan her çalışmanın kısa veya uzun vadede tüm  canlılar üzerinde olumlu yada olumsuz etkileri olmaktadır. Onun için ormanlarımızdaki yürüttüğümüz her çalışmayı en yüksek başarı ve en az hatayla sonuçlandırmalıyız. Ormanlarımızda bilmediğimiz, görmediğimiz ve kontrolümüz dışında hiç bir şey olsun istemiyoruz.

Ormancılık fedakarlık isteyen, emek verilmesi, zahmet çekilmesi ve takip edilmesi gereken bir iştir. Zamanlarını en kötü şekilde kullananlar, zamanın kısalığından en çok şikayet edenlerdir. Doğa hatayı kabul etmiyor. Kafana göre takılamaz, ben yaptım anlayışıyla hareket edemezsin” dedi.

“BUGÜN TOHUM ATIP GELECEK NESİLLERE  YEŞİLİ MİRAS BIRAKIYORUZ”

Doğanın bir kanunu, bir döngüsü bir işleyişi olduğunu belirten Müdür Bayraktaroğlu;  “Sahada yürütülen çalışmalarımızda başarıya ulaşmak için doğal süreci takip edip, doğayı taklit ederek ormancılık faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Doğrulanmış bilgi, doğru analiz, doğru karar, doğru zaman, uygun teknikle gelecek yüzyılın ormanlarının tohumlarını bugünden atıp, yarının çocuklarına yemyeşil bir memleket miras bırakacağız. Başarılı olmak için bölgemizi tanımak, bölge ormanlarımızın ihtiyaçlarını bilmek, doğru silvikültür uygulamalarıyla bu ihtiyaçları gidermek ve geleceğin ormanlarını oluşturmak zorundayız” dedi.

“YAPMIŞ OLDUĞUNUZ İŞİN SONUCUNDA ORTAYA ÇIKAN DEĞER BİLGİNİZİ VE KARAKTERİNİZİ YANSITMAKTADIR.”

Bayraktaroğlu; “Yapılması ve tamamlanması gereken işlerimiz var. Hedeflerinize ulaşmak istiyorsanız üşenmeyecek, ertelemeyecek ve vazgeçmeyeceksiniz. Boşa harcayacak zamanımız da kaynağımızda yok. Orman servetimizin korunması, çoğaltılması ve işletilmesi görevi bizlere emanettir. Onun için bizlere emanet edilen bu görevi bu bilinç ve sorumlulukla yerine getirmeliyiz. Mesleki ve sosyal anlamda kendimizi geliştirmeli, görgümüzü ve bilgimizi artırmalıyız. Şeflerimiz sahada, işlerin ve çalışmaların takipçisi olmalarını, bölgelerinde yürütecekleri çalışmalarla ilgili diğer şefliklerde tamamlanan benzer ve güzel çalışmaları gözlemleyerek uygulamalarını, meslek büyüklerinin tecrübe ve deneyimlerinden yararlanmalarını istiyoruz.

Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü olarak, 2021 yılı damga programını gerçekleştirdik. 2021yılı üretim ve satış programlarımız termin planlara göre uygun bir şekilde gerçekleşti. Şefleriniz Orman-halk ilişkilerini bozmadan, davranışlarına dikkat ederek hep birlikte vatandaşa güzel hizmetler vermeliyiz. Unutmamalıyız ki üslup karakterimizdir. 6919 denetimlerimizi aynı şekilde devam edecek. Bu denetimleri yakından takip edeceğiz. Toplantıda aldığımız kararlar, genel talimatlarımızın takip edilerek zamanında yerinde getirilmeli, usulün esastan önce geldiği asla unutulmamalıdır. 2021 yılı sonunda da programlarınızın gerçekleşmesinde üstün gayretler göstereceğimizin   inancıyla  toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Toplantı, İşletme ve Şube Müdürleri ile Fidanlık Müdürünün 2022 yılı program gerçekleşmeleri ve 2021 yılı program hedefleri ile ilgili sunumları ile devam etti. Yapılan değerlendirmenin ardından toplantı sona erdi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Yayın: 21.05.2024 00:48
İhlas Haber Ajansı
120 sporcunun katıldığı tenis turnuvası sona erdi

Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Tenis İl Temsilciliği tarafından düzenlenen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Tenis Turnuvası sona erdi. 120 sporcunun katıldığı turnuvada dereceye giren tenisçilere ödülleri törenle verildi.

Abant Tenis İhtisas Kulübü kortlarında gerçekleştirilen turnuva yoğun katılımla gerçekleştirildi. 6 kategoride mücadele eden sporcular dereceye girebilmek için ter döktü. Müsabakaların final mücadeleleri sonunda 1 ve 2’nci olan sporcular belli oldu. Turnuvanın ödül töreni Abant Tenis İhtisas Kulübü’nde gerçekleştirildi. Törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler, Spor Şube Müdürü Kubilay Kalaycıoğlu, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Leyla Beykoz, sıra sporcular ve yakınları katıldı.

“Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur”

Bolu Tenis İl Temsilci ve Kulüp Başkanı Ahmet Ulusoy, “Düzenlediğimiz turnuvalar, bu sporcuları yukarıya çıkarmak için atılan önemli adımlardır. Kulübümüz ve sporcularımız büyük bir aile olmuştur. Turnuvaya katılan tüm sporcularımıza ve ailelerine teşekkür ederim” dedi.

Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ise turnuvanın düzenlenmesine emeği geçenlere teşekkür ederken, sporun yaşam biçimi haline getirilmesi temennisinde bulunarak, dereceye giren sporcuları tebrik etti. Bolu Gençlik ve Spor İl Müdürü Emrullah Güler de Bolu’da tesisleşme oranının arttığını ifade ederek, tenisin geldiği noktanın da çok önemli olduğunu söyledi. Güler, sporcuları ve turnuvada emeği geçenleri tebrik etti.