Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Orman Bölge Müdüründen Yangın Ekiplerine Ziyaret

Gündem Yayın: 14.07.2022 13:06
Orman Bölge Müdüründen Yangın Ekiplerine Ziyaret

 

Orman Bölge Müdürü Faruk Bayraktaroğlu, orman yangın ilk müdahale ekipleri ( YİME)  ve yangın gözetleme kulelerinde (YGK) görev yapan Orman Kahramanlarını ziyaret ederek talep ve isteklerini  dinledi.

Karabük, Bartın, Ulus, Safranbolu,  Eskipazar, Devrek, Dirgine, Yenice İşletme Müdürlüklerinde yer alan Dinlence, Havala, Çaltepe, Göktepe ve Erentepe Yangın Gözetleme kulelerinde ve Bartın, Ovacuma, Ulus, Cildikısık, Devrek, Dirgine, ve Eskipazar Yangın İlk Müdahale Ekiplerini ziyaret eden Bölge Müdürü  Bayraktaroğlu “Biz bir bütünüz ve her birimiz bir bütünün parçalarıyız. Ekip olarak her türlü afetin üstesinden gelecek güç ve kabiliyeti sahibiz. Geçen yıl yangın bu yıl ise sel afetinde bunu gördük. ekip ruhu ile başaramayacağımız iş yoktur. Sizlere yapmayacağınız hiç bir işi istemiyoruz. Allah hepinize hepimize kolaylık versin.

7/24 fedakarca görev yapan kıymetli mesai arkadaşlarım orman kahramanları, insan hayatı için vazgeçilmez olan oksijeni ormanlar üretiyor bizde ormanların sürekliliğini sağlamak için çalışıyoruz. Bu bağlamda çok kutsal bir görevimiz var. Görevden değil gönülden çalışan insanlarız. Biz bir aileyiz ve bu ailenin bir ferdi olmaktan mutluyum, gururluyum onurluyum

Ormanlarımızı koruma görevi bizlere verildi. Ormanı ayakta tutmak, geleceğimizi hayatta tutmaktır” dedi. (Halil Kızılyer)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Zonguldak’ta 90 bin öğrenci karne sevinci yaşadı

Eğitim Yayın: 14.06.2024 20:52
İhlas Haber Ajansı

Zonguldak’ta 90 bin 660 öğrenci karne sevinci yaşandı.

İl genelinde anaokullarda 5 bin 950, ilkokullarda 29 bin 700, ortaokullarda 27 bin 410, liselerde 27 bin 600 olmak üzere toplamda 90 bin 660 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

Zonguldak merkezde yer alan Gazi Ortaokulu’nda öğrenciler karnelerini büyük bir heyecanla aldı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Ardından Okul Müdürü Tuncay Korku törende öğrencilere seslenerek, “Selçuk Bayraktar’ı, Hazarfen Ahmet Çelebi’yi, Oktay Sinanoğlu’nu, Aziz Sancar’ı, Mimar Sinan’ı örnek alın ve kendimize güvenin” dedi.

Amaçlarının Milli, manevi duyguları yüksek, ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmek Olduğunu ifade eden Zonguldak Gazi Ortaokulu Müdürü Tuncay korku şunları söyledi:

“Türkiye yüzyılın maarif modelinde de belirttiği gibi bizim buradaki amacımız sizleri Milli, manevi duyguları yüksek, Ruhen ve bedenen sağlam, mutlu, sağlıklı, erdemli bireyler olarak yetiştirmektir. Alacağınız bilgilerle, eğitimle hayatta başarı olmaktır, başarılı hayat yaşanımı ve hayatın başarısını kazanmaktır.

Biz maneviyata çok önem veriyoruz. Değerlere çok önem veriyoruz. Biz şunu çok iyi biliyoruz. Yıllardır bilimin temelini de akan bunu yönlendiren bizim ecdadımız oldu gurur duyuyoruz.

Binlerce isim sayabilirim. Ali Kuşçu, Mimar Sinan, Harezmi, Hazarfen Ahmet Çelebi, İbn-i Sina, Oktay Sinanoğlu, o kadar sayarız Bunlar şu anda bilim varsa bunların çalışmaları ve uygulamaları sayesindedir. Yine lider olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu milletin bağrından çıkmıştır. Aziz Sancar yine bu milletin bağrından çıkmıştır. Selçuk Bayraktar şu anda destan yazıyor ülkemiz adına. Sizin ağabeyiniz olarak bize çok güzel örnek çalışmalar ve başarılar sunmuştur. Dolayısıyla biz kendimize güveneceğiz. Kendimize inanacağız. Biz bunu önceden yaptık. Bundan sonra da yapacağız.”

Önceki yıllarda bilginin çok önemli olduğunu vurgulayan Korku, şimdi ise bilgiyi taşımanın değer kazandığını söyledi. Korku, “Artık durumlar değişti. Eskiden bilgi çok önemliydi. Bilgiyi kullanan toplumlar götürüyordu. Artık bilgiyi üreten toplumlar bayrağı taşıyor. O yüzden biz bilgiyi üreteceğiz. Üretici olacağız. Neden çok çalışacağız? Çünkü sizler bir umutsunuz. Mazlum coğrafyaların umudusunuz. Herkes bizden yardım bekler. Bakın Gazze’de Filistin’de göz göre göre katliamlar oluyor. Biz şu anda lider olsaydık o katliamlar olmazdı. Oraya adaleti de merhameti de biz götürürüz. Bu sebeple herkes çok iyi çalışmalı.” dedi.

Program çeşitli spor dallarında ödüllerin verilmesinin ardından sona erdi.

Paylaş: