Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Okullarda Deprem Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Gündem Yayın: 02.02.2023 16:04
Yazar:
Okullarda Deprem Güçlendirme Çalışmaları Devam Ediyor

Vali Fuat Gürel, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda tüm hızıyla devam eden deprem güçlendirme ve onarım çalışmaları ile yeniden yapılan okul inşaatlarında incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Karabük Merkez ve Safranbolu İlçesindeki; Deprem güçlendirme çalışmaları tamamlanan ve 6 Şubat’ta açılacak 2. Döneme hazır olan Merkez Şehit Nurettin Seki İlkokulu,  Yapım çalışmaları devam eden Merkez Beşbinevler Şehit Cevdet Çay Ortaokulu,  Deprem güçlendirme çalışmaları devam Safranbolu Altın Safran İlkokulu,  Yapım çalışmaları devam eden Safranbolu Bağlar Şehit Atilla Bodur İlkokulu,  Kaba inşaatı Hayırsever İş İnsanı Ali Baltacı tarafından yaptırılan Safranbolu Ali Baba İlkokulundaki çalışmalarını yerinde inceleyen Vali Fuat Gürel, İl Özel İdaresi yetkilileri ile yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgiler aldı. (Halil Kızılyer)

 

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Yayın: 21.04.2024 08:36
İhlas Haber Ajansı
Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akreditasyon başarısıyla kalite standartlarını yükseltiyor

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi, akredite edilen lisans programlarıyla kalite standartlarını yükselterek başarılı bir adım attı.

Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı’nın (YÖKAK) yetkilendirdiği Fen, Edebiyat, Fen-Edebiyat, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakülteleri Öğretim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (FEDEK) tarafından Kastamonu Üniversitesi Biyoloji lisans programı için 5 yıl, Matematik lisans programı için ise 2 yıl süreyle akredite edildi. Bu akreditasyonlarla Fen Fakültesi, tüm aktif bölümleriyle akredite olmuş oldu.

Kastamonu Üniversitesi Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Talip Çeter, aldıkları akreditasyon belgeleriyle gurur duyduklarını ifade ederek, bu başarının elde edilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti. Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal’a da desteklerinden ötürü teşekkür eden Prof. Dr. Çeter, Biyoloji ve Matematik bölümlerinin kazandığı akreditasyon belgelerinin, öğrencilere daha geniş iş imkanları sağlayarak kariyer yolculuklarını destekleyeceğini vurguladı.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal ise Fen Fakültesini akreditasyon başarısından dolayı tebrik ederek, Üniversitede kalite odaklı çalışmaların aktif bir şekilde yürütüldüğünü ifade etti. Kalite eksenli çalışmaların yaygınlaştırılmasında son zamanlarda Üniversitede önemli adımlar atıldığını ifade ederek, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ve YÖK üyelerine teşekkürlerini ileten Topal, bu alanda çaba gösteren Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ümit Kocabıçak ve kurul üyelerine de teşekkür etti.