Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

“Okullar depreme hazır değil” haberlerine yalanlama

Günlük Yayın: 05.08.2023 00:57
Yazar:
“Okullar depreme hazır değil” haberlerine yalanlama

Karabük Valiliği, yerel medyada çıkan “10 okuldan yedisi depreme hazır değil. Bir ilimiz alarm veriyor” haberleriyle ilgili açıklama yaptı.

Karabük Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada, il merkezi ve ilçelerinde bulunan 204 okul ve kurumun 154 müstakil binada hizmet verdiği belirtildi. 154 okul ve kurum binasından 2007 yılında yayımlanan “Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik” öncesinde yapımı tamamlanarak faaliyete geçen 66 bina için deprem dayanıklılık testi yapıldığı ifade edilen açıklamada, “Adı geçen yönetmeliğin yayımlanması sonrasında inşa edilen eğitim tesislerimiz yeni yapım tekniklerine göre inşa edildiğinden ve halihazırda istenen normlara uygun olduğundan bu binalar için dayanıklılık testi yaptırılmamıştır. Deprem analizi yaptırılan 66 okul ve kurum binamızdan 47’sinin güçlendirilmesine, 19 tanesinin ise yıkımına ve yeniden yapılmasına karar verilmiştir. Yeniden yapımına karar verilen 19 okul ve kurum binamızdan 18’inin yıkımı tamamlanmış olup, bazılarının inşaatı bitirilmiş, bazılarının ise inşaatı devam etmektedir. 1 okulumuz ise boşaltılmış, yıkım ihalesi sürecindedir. Bu okulumuzun binası da en kısa sürede yaptırılacaktır. Haberde belirtildiği gibi yıkılacak 19 okul ve kurum binamız olmayıp, 1 okulumuz kalmıştır. Güçlendirilmesine karar verilen 47 okul ve kurum binamızdan 28 okul ve kurum binamızda güçlendirme çalışmaları ilgili yönetmelikler çerçevesinde tamamlanmıştır. Geriye kalan 19 okulumuzda ise ilgili yönetmelik hükümlerine uygun olarak güçlendirmeye esas analiz ve proje çalışmaları devam etmektedir” denildi.(İHA)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Spor Yayın: 21.02.2024 13:39
İhlas Haber Ajansı
Bayern Münih, Thomas Tuchel ile yolların ayrılacağını açıkladı

Alman ekibi Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel ile sezon sonunda yollarını ayıracaklarını duyurdu.

Almanya Bundesliga’da lider Bayer Leverkusen’in 8 puan gerisine düşen Bayern Münih, teknik direktör Thomas Tuchel’in sezon sonunda takımdan ayrılacağını açıkladı. Konuyla ilgili Bavyera ekibinin resmi internet sitesinden yapılan açıklamada Bayern CEO’su Jan-Christian Dreesen, “Açık ve güzel bir görüşme sonrasında işbirliğimizi yaz aylarında karşılıklı olarak sona erdirme kararına vardık. O zamana kadar kulüpteki her birey, Şampiyonlar Ligi ve Bundesliga’da mümkün olan en yüksek seviyeye ulaşmak için elinden geleni yapacak” ifadelerini kullandı.

Tuchel de ayrılık kararı hakkında yaptığı açıklamada, “Bu sezonun bitmesiyle birlikte yollarımızı ayırma konusunda anlaştık. O zamana kadar ben ve teknik ekibim, maksimum başarıyı sağlamak için elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Geçtiğimiz sezon Julian Nagelsmann’dan Bayern Münih teknik direktörlüğünü devralan 50 yaşındaki Tuchel, 45 maçta 28 galibiyet, 11 mağlubiyet ve 5 beraberlik aldı.