Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Okul kantinleri ve yemekhaneleri denetimlerine başlandı

Gündem Yayın: 22.09.2018 14:14
Okul kantinleri ve yemekhaneleri denetimlerine başlandı

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Okul Kantinleri ve yemekhanelerinin denetimlerine başlandı.

Gıda ve Yem Şube Müdürünün de katılımıyla; Kontrol Görevlileri tarafından rutin denetimlere ek olarak 2018-2019 eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle İl Merkezi ve ilçelerde bulunan okul kantinleri, pansiyonlar, yurt yemekhaneleri ve okul çevresinde bulunan gıda işletmelerinde de  denetimlerin artarak  devam ettiği ifade edildi.

Okullarda ve çevresinde öğrencilerin yoğun olarak alışveriş yaptığı gıda iş yerlerinde asgari teknik ve hijyenik şatların denetimleri yanında, işyerlerinde bulunan gıda ürünlerinin muhafaza koşulları, son tüketim tarihleri ve mevzuata  uygunluklarına bakılıyor.

Konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, “Eğitim ve öğretim yılı boyunca bu tür işyerlerine genel ve özel hijyen esasları başta olmak üzere mevzuata uygunluğu açısından denetimlerimiz artarak devam edecektir” denildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Gündem Yayın: 21.05.2024 04:12
İhlas Haber Ajansı
Yaptırdıkları tekne mezarları oldu

Tekirdağ’dan Bartın’ın Kurucaşile ilçesine gelen 2 arkadaşın yaptırdığı tekne mezarları oldu.

Edinilen bilgiye Tekirdağ bölgesinde balık avlayarak geçimini sağlayan 44 yaşındaki F.K. ile 35 yaşındaki M.B., yeni avlanma sezonu öncesinde 2 balıkçı teknesi yapmaya karar verdi. Bartın’ın Kurucaşile ilçesine Hisar Köyü Tekkeönü mevkiisinde imalathanesi bulunan bir ustaya 2 adet tekne siparişi veren arkadaşlardan birinin teknesinin yapımında son aşamaya gelindi. Tekneye motor getirmek üzere bir kaç gün önce ilçeye gelen arkadaşlar, motoru indirerek, teknedeki son durumu bizzat gördü. Teknelerden diğerinin yapımına ise yeni başlandığını öğrenen arkadaşlar, büyük hayallerle yaptırdıkları teknede yatarak, geceyi geçirdi. Dün akşam Tekirdağ’a dönmeyi planlayan arkadaşlar, son anda fikrini değiştirerek, bu sabah yola çıkma kararı aldı. Gece üşüyen arkadaşlar ısınmak için bir kovanın içerisinde ateş yakarak, köz haline getirdi. Tekne içerisinde yatan arkadaşlar, üşümemek için teneke içerisindeki közleri de yanlarına aldı. Teknenin kapaklarını kapatan arkadaşlar, bir daha uyanamadı.

Birlikte geldikleri Kurucaşile’de, hayatlarını kaybeden arkadaşların cenazeleri, yeni av sezona yetiştirmek istedikleri teknede yan yana bulundu.

Olay yerine gelen jandarma olay yeri inceleme ekipleri ve savcılık incelemesinin ardından F.K. ile M.B’nin cenazeleri tabut içerisinde tekneden indirilerek, otopsi yapılmak üzere Bartın Kadın ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’ndeki morga götürüldü. Yapılacak otopsi ve işlemlerin ardından cenazelerin Tekirdağ’a gönderileceği öğrenildi.