Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Öğrenciler Kültürel Zenginlikleri Yerinde İnceledi

Gündem Yayın: 24.05.2023 16:15
Öğrenciler Kültürel Zenginlikleri Yerinde İnceledi

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Projesi kapsamında  öğrenciler Karabük’ün Kültürel zenginlerini inceledi.

Projede; Karabük Bahaddin Gazi İHO, Safranbolu Abdurrahman Yerlikaya AİHL, Safranbolu Şehit Recep Çakıl İHO ve Eskipazar Şehit Cafer Demirhan İHO paydaş okullar olarak yer alırken, 2022-2023 eğitim öğretim yılı süresince proje paydaşları Yeşil Perde (Green Screen) Atölyesi,  3 Boyutlu Tasarım ve 3 Boyutlu Yazıcıdan Üretim Atölyesi,  Sanal Gerçeklik ve Metaverse Atölyesi, Yapay Zekâ Uygulamaları Atölyesi, Canva ile Grafik Tasarım Atölyesi, Fen ve Sanat Atölyesi, Akıl ve Zekâ Oyunları Atölyesi, Safranbolu Kültür Gezisi, Fen Deneyleri Atölyesi, Robotik Kodlama Atölyesi, Hadrinapolis Antik Kenti Gezisi etkinlikleri gerçekleştirdi.

Etkinliklere katılım sağlayan öğrenciler gelişen teknoloji ve bilimsel yöntemlerle ne tür etkinlikler yapabileceklerini, teknolojinin hayata etkilerini bizzat yaşayarak ve uygulayarak deneyimledi.

Öğrencilerden alınan geri dönüşlerde bu tip etkinliklerin hem hayata bakış açılarında hem de teknoloji, bilim sanat tarih mimariye olan ilgilerinde olumlu etkiler oluşturduğu gözlemlendi. (Haber Merkezi)

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:56
Karabük’te Huzur ve Güven Uygulaması

Karabük İl Emniyet Müdürlüğü  ekipleri,  İl Merkezi ve İlçelerde huzur ve güven uygulaması gerçekleştirdi.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi3 jpg

38 Ekip ve 101 personelin görev aldığı huzur ve güven uygulamasında  çeşitli suçlardan aranan 2 kişi yakalanırken, eksikliği tespit edilen 31 araca da cezai işlem uygulandı.

Karabukte Huzur ve Guven Uygulamasi1

Yapılan uygulamalara İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Hasan Köse de katıldı. Vatandaşlarla sohbet eden Müdür Köse, “Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği için tüm görevlilerimizle sahadayız. Vatandaşlarımızın huzuru ve güvenliği ve şehrimizde mevcut huzur ve güven ortamının artarak devamı için var gücümüz ile çalışmaya devam edeceğiz” dedi. (Ramazan Öztürk)

Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük Yayın: 15.11.2023 13:49
Karabük’te 12 yıl hapis cezası bulunan firari yakalandı

Karabük’te hakkında nitelikli cinsel saldırı suçundan 12 yıl hapis cezası ve yakalama kararı bulunan firari şahıs yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, il merkezinde yürüttükleri denetim faaliyetleri çerçevesinde hakkında “nitelikli cinsel saldırı” suçundan 12 yıl hapis cezası ile yakalama kararı bulunan ve açık cezaevinden firar ettiği tespit edilen K.K.’yı yakaladı.
Gözaltına alınan zanlı çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.
İl Emniyet Müdürlüğü, şehirde vatandaşların huzurunu ve güvenliğini bozacak her türlü suçun önlenmesine, faillerinin en kısa sürede yakalanarak adalet önüne çıkartılmasına ve suçluların vatandaşlar arasında rahat rahat dolaşmasına asla izin verilmeyeceğini belirtti. (İHA)

Evin bacasında başlayan yangın çatıya sıçradı

Zonguldak Yayın: 03.12.2023 16:12
Kaynak: İHA

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde meydana gelen yangında bir evin çatısı tamamen yandı. Yangında çatı katında bulunan beklettiği 1 ton fındıktan 6 çuvalı zarar gördü.

Yangın, Zonguldak’ın Alaplı ilçesi Cambazlı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Alaplı ilçesine bağlı Cambazlı köyündeki Şenol A.’ya ait 2 katlı evin bacanın tutuşması sonucu yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın evin çatısına sardı. Alaplı İtfaiyesinin müdahale ettiği yangın bir süre sonra kontrol altına alındı. Can kaybı ve yaralanmanın olmadığı yangında evin çatı bölümü komple yandı. Yangın esnasında Çatı katında bulunan 1 ton fındıktan 6 çuvalı yangından etkilenerek zarar gördüğü öğrenildi. Yangın esnasında evin çatı katında büyük çaplı maddi hasar meydana geldi.