Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Nevzat Akçin Güven Tazeledi

Gündem Yayın: 13.04.2015 06:07
Nevzat Akçin Güven Tazeledi

Karabük Verem Savaş Derneği 9. Olağan Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Dernek binasında gerçekleştirilen genel Kurulda, mevcut başkan Nevzat Akçin güven tazeleyerek yeni dönemde de derneğin başkanlığına getirildi.
Genel kurul öncesi bir açıklama yapan Karabük Verem Savaş Derneği Başkanı Nevzat Akçin, Verem Savaş Derneklerinin gönüllülük esasına göre toplum yarına çalışan kurumlar olduğunu belirterek “Derneğimiz, gerçekleştirdiği faaliyetlerden, verdiği hizmetlerden ve hayırseverlerden gelen yardımlarla çalışmalarını sürdürmekte ve Karabük Halkına hizmet vermektedir. Bizim en önemli çalışmalarımız arasında işyerlerinde yılda bir kez gerçekleştirdiğimiz verem taramaları yer almaktadır. Buralardan elde ettiğimiz gelirlerle Verem Savaş Dispanserinde Verem tedavisi gören ve ihtiyaç sahibi olan hastalara yardımlarda bulunuyoruz. Gerektiğinde dispansere gelemeyenlere evlerinde sağlık taraması yapıyoruz. Bilindiği gibi son yıllarda ülke genelinde verem hastalığında önemli artışlar olduğu gözleniyor. Biz 2013 yılında Karabük’te üç hastamızı tüberkülozdan kaybettik. Ancak şu hiç unutulmamalıdır; günümüzde verem hastalığının tedavisi bulunmaktadır. Sigara ve alkol verem hastalığının en önemli tetikleyici unsurlarıdır. Sağlık her şeyden önce gelir. Tüm vatandaşlarımızı bu manada daha duyarlı olmaya davet ediyorum.” dedi.
Tek liste ile gidilen genel kurul sonunda Karabük Verem Savaş Derneği Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu; “Nevzat Akçin, Şakir Güven, Orhan Oral, Hüseyin Çakmak ve Cemal Genç.”

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Gündem Yayın: 13.07.2024 04:52
İhlas Haber Ajansı
Zorla alıkoyup darp etmeye tutuklama

Samsun’da bir kişiyi boş arazide zorla alıkoyup darp ve tehdit ettiği iddia edilen şahıs, polisin takibi sonucu yakalandı ve çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Olay, Samsun’un İlkadım ilçesi Cedit Mahallesi Kadife Sokak’ta bulunan boş arazide meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, M.Ö.’yü götürdüğü boş arazide darp edip zorla alıkoyup tehdit ettiği iddia edilen M.A. (24), şikayet üzerine İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekiplerinin takibi sonucu yakalandı. Bugün Samsun Adliyesine sevk edilen M.A., “kişiyi hürriyetinden yoksun kılmaz kasten yaralama ve tehdit” suçlarından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine gönderildi.

Paylaş: