Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

MÜSİAD´tan Rektör Prof. Dr. Refik Polat´a ziyaret

Gündem Yayın: 05.10.2021 08:17
MÜSİAD´tan Rektör Prof. Dr. Refik Polat´a ziyaret

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Karabük Şube Başkanı olarak seçilen Safranbolu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Cengiz Ünal ve yeni yönetim kurulu üyeleri Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat’ı makamında ziyaret etti.

MÜSİAD Karabük Şube Başkanı olarak seçilen Cengiz Ünal ve yeni yönetim kurulu üyeleri Rektör Polat’ı makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Yaşar ve Prof. Dr. İzzet Açar ile Genel Sekreter Lütfü Köm Rektör Polat’a ziyarette eşlik etti.

Görüşmede, MÜSİAD yönetime yeni seçilen kurul üyeleri, Suat Aksu, Orhan Esen, Şenol Kuru, Remzi Özçelik, Aydın Saray, Fatih Erdem, Çelen Uygar As ve Mustafa Aras; MÜSİAD Karabük Şubesi tarafından yürütülen faaliyetler ile yeni dönemdeki amaç ve hedefleri hakkında Rektör Polat’a MÜSİAD’ın çalışmalarını anlattı.

Rektör Polat görüşmede önümüzdeki yirmi yılın Afrika kıtası için çok önemli olduğunu belirterek Afrika’nın ticaretin merkezi konumunda olacağını ifade etti. 90 farklı ülkeden 10 bin uluslararası öğrenciye sahip olduklarını belirten Prof. Dr. Refik Polat bunlardan 4 bin civarında öğrencinin Afrika kıtasından olduğunu söyledi. Polat sözlerinin devamında “Afrika ülkelerine birlikte ziyaretler gerçekleştirebiliriz. Özellikle Çad, Senegal gibi ülkelerle ortak çalışmalar yapabiliriz. Buradan mezun olan bazı öğrenciler orada çeşitli şirketlerde çalışıyor.  Onlarla bağlantılar kurulabilir. Karabük olarak öğrenci işbirliğinin yanı sıra ticari anlamda da oralara sahip çıkalım. Türkiye her anlamda o ülkeler ile gönül bağını sıkı tutuyor. Çadlı öğrencilerimize bir ziyaret esnasında Türkiye’deki öğrenim hayatında ne öğrendin? diye sorduklarında ‘Birlik olmayı, millet olmayı öğrendim.’ demiş. Biz bu öğrencilerimize kaliteli eğitimin yanında çalışmayı, bir ve beraber olmayı öğretiyoruz.” dedi. Rektör Polat son olarak Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneğinin 4. Olağan Kongresinin hayırlı olmasını temenni ederek yeni seçilen yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

Manşet Yayın: 26.05.2024 15:53
İçişleri Bakanlığı Müşavirinden Karabük Ziyaretleri

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, bir dizi ziyaretler için Karabük’e geldi. Bakan Müşaviri Hatice Atan Karabük ziyaretinde ilk olarak Vali Mustafa Yavuz’u ziyaret etti.

Valilik makamında gerçekleşen ziyarette; Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, çeşitli konularda bilgi alışverişinde bulundu. Görüşmede, Karabük’ün güncel durumu ve İlde yürütülen proje ve çalışmalar ele alındı.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 2 jpg

 

Bakan Müşaviri Hatice Atan, misafirperverliği ve kabullerinden dolayı Vali Mustafa Yavuz ve Eşi Süreyya Yavuz’a  teşekkür ederek, Karabük’te yürütülen çalışma ve projelere İçişleri Bakanlığı olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarını ifade ettiler.

Vali Mustafa Yavuz’da ziyaretlerinden dolayı Hatice Atan’a teşekkürlerini iletti.

ŞEHİR AİLELERİNİ ZİYARET

İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan Valilik ziyaretinin ardından Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ile birlikte Şehit Ailelerini ziyaret etti.

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz,  ve Bakan Müşaviri Hatice Atan,  13 Ocak 2017 tarihinde trafik kazasında yaralanan vatandaşlara müdahale ederken başka bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan acil sağlık görevlisi  İlknur Bedir’in ailesini ve 27 Temmuz 1994 yılında Mardin Nusaybin’de şehit olan Adem Yavru’nun ailesini ziyaret ettiler.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 4 jpg

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan, Şehit İlknur Bedir ve Şehit Adem Yavru’nun aile bireyleri ile sohbet ederek minnet duygularını ifade ettiler.

Her iki aile ziyaretinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunarak Şehitler İlknur Bedir ve Adem Yavru başta olmak üzere tüm Şehitler için dua edildi.

Şehit yakınları ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek, Vali Mustafa Yavuz ve Bakan Müşaviri Hatice Atan’a ziyaretlerinden dolayı  teşekkür ettiler.

Ziyaretlere, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdurrahman Bilgiç de  eşlik etti.

UST MANSET2Icisleri Bakanligi Musavirinden Karabuk Ziyaretleri4 1 jpg

UĞRAŞAN KADINLAR KOOPERATİFİNİ ZİYARET

Vali Mustafa Yavuz, Eşi Süreyya Yavuz  ve İçişleri Bakanlığı Bakan Müşaviri Hatice Atan, Karabük Uğraşan Kadınlar Kooperatifi’ni (KABUK) ziyaret etti.

Karabük Beşbinevler Mahallesi Kooperatif Merkezi’nde Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mustafa Yavuz, Süreyya Yavuz ve Bakan Müşaviri Atan, kooperatifin yapısı, üyeler, üretilen ürünler ve üretim süreci hakkında Kooperatif Başkanı Melahat Bayram ve Kooperatif Üyelerinden bilgi aldılar.

Bakanlık olarak, kadınlara pozitif ayrımcılık sergilediklerini ifade eden Bakan Müşaviri Atan; “İçişleri Bakanlığı olarak, kadınlarımızın üretmesi, toplumda aktif olarak yer almaları noktasında devlet olarak kendilerinin her zaman yanlarındayız. Kadınlar bulundukları her ortamı güzelleştirir, kadının elinin değdiği her şeyde bir güzellik ve akılcılık vardır.” dedi.

Vali Mustafa Yavuz da yaptığı açıklamada  Karabük’te kadın kooperatiflerinin gelişmelerinde ve sayılarını artırma noktasında çalışmalarının devam ettiğini ifade ederek; “Bu anlamda Karabük Üreten Kadınlar Kooperatifi önemli ve başarılı bir örnek. İlimiz kadınlarının bir araya geldiklerinde neleri başaracaklarını gösteren, bu anlamda bir model oluşturan bu kooperatiflerimizin sayısının artması hem ilimize, hem kendilerine hem de topluma çok büyük faydalar sağlayacaktır. Bu anlamda kadınlarımızın her zaman yanındayız ve projelerine destek vereceğiz” dedi.