Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Muhtarlara kanser taraması eğitimi

Bartın Yayın: 30.03.2017 08:40
Muhtarlara kanser taraması eğitimi

BARTIN Halk Sağlığı Müdürlüğü, Amasra ilçesinde muhtarlar için bilgilendirme toplantısı düzenledi. İlçeye bağlı köylerin muhtarlarına yönelik olarak yapılan toplantıda kanser taramaları konusunda eğitim verildi. Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Uzman Dr. Hürol Aksu tarafından kanserin toplum açısından önemi ve bireylerin kendi sağlığını korumasına yönelik bilinçle ilgili konuşmasının ardından; Kanser nedir, kanserde risk faktörleri nelerdir, kanserden korunma yolları, taraması yapılan kanserler konusunda katılımcılara Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Programlar ve Kanser Şube Müdürü Dr. Ebru Baycık Gürbüzerol ve Kanser Birim Sorumlusu Sevilay Dikyurt tarafından farkındalık eğitimi yapıldı. Halk Sağlığı Müdür Vekili Doktor Dursun Koç, konuya ilişkin yaptığı açıklamada “Kanser taramaları konusunda muhtarlarımızın bundan sonra müdürlüğümüze destek olarak, sorumlu oldukları bölgelerde daha etkin rol almaları konusunda fikir birliğine varıldı. Unutmayalım kanserde erken teşhis hayat kurtarır” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: