Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Müftü Bektaş’tan Belediye Başkanı Vergili’ye Ziyaret

Gündem Yayın: 15.04.2015 13:07
Müftü Bektaş’tan Belediye Başkanı Vergili’ye Ziyaret

Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret etti.
14-20 Nisan tarihleri arasında yapılacak etkinlikler ve Kutlu Doğum Haftası’nın faziletleri hakkında bilgiler paylaşan Halil Bektaş, Başkan Vergili’yi, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bugün Saat 14.00’de düzenlenecek, 18 Mart Çanakkale Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Fatih Kesler’in konuşmacı olarak katılacağı konferansa davet etti. Karabük İl Müftüsü Halil Bektaş ve beraberindeki heyet Başkan Vergili’ye çiçek takdim etti.
Müftü Bektaş’ın yaptığı ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirten Başkan Vergili; “Kutlu Doğum Haftası çerçevesinde düzenlenen programların önemi hepimizin malumu. Bizler Karabük Belediyesi olarak bu programlara elimizden gelen katkıyı sunmaya devam edeceğiz. Ben bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın “Kutlu Doğum Haftasını” tebrik ediyor, bu süreçte düzenlenecek programlarda oluşacak manevi atmosferde halkımızla bir arada olmayı temenni ediyorum” dedi.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kukumav kuşunu evinde besledi

Dünya Yayın: 13.07.2024 00:52
İhlas Haber Ajansı

Bolu’dan Eskişehir’e giden Estetik ve Plastik Cerrahı Erkan Yanıkoğlu, yol kenarında uçamayan kukumav kuşu buldu. Yanıkoğlu, kliniğinde kukumav kuşunun bakımlarını yaptıktan sonra evinde besledi.

Estetik ve plastik cerrahı Erkan Yanıkoğlu, geçtiğimiz gün sabah saatlerinde Bolu’da Eskişehir’e giderken yol kenarında uçamayan kukumav kuşuna rastladı. Baykuşun uçamadığını fark eden Yanıkoğlu kuşun yanına yaklaştı. Kuşu kliniğine götürüp bakımlarını yaptıran Yanıkoğlu, daha sonra evine getirerek, balık ve suyla besledi. Kuşun gerekli bakımlarını yapan Yanıkoğlu, Eskişehir’deki evinden kukumav kuşunu Eskişehir DKMP ekiplerine teslim etti.

Kuşla arkadaş olduğunu belirten Erkan Yanıkoğlu, “Hastanede ilk bakımını yaptıktan sonra evime götürerek balıkla besledim ve su içirdim. Oldukça uysal ve arkadaş canlısı görünüyordu. Kolaylıkla bana alıştı ve bir süre birlikte vakit geçirdik. Ardından Milli Parklar Müdürlüğüne teslim ederek doğal ortamına kavuşmasını sağladım” dedi.

Paylaş: