Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Milletvekili Osman Kahveci’den Kış Primi Müjdesi

Gündem Yayın: 13.04.2015 14:39
Milletvekili Osman Kahveci’den  Kış Primi Müjdesi

Karabük Milletvekili Osman Kahveci Yenice Tarım Orman ve Kredi Kooperatifleri Başkanları ile Yenice Şeker Kanyonunda düzenlenen kahvaltılı toplantıya katıldı.
Toplantıya Orman Genel Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama Daire Başkanı Kenan Akyüz, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı Beşel ve Yenice Orman İşletme Müdürü Şevket Eraslan da katıldı.
Kooperatif Başkanları ve çalışanlarının bu sene kış mevsiminin sert ve çetin geçmesi nedeniyle yeterli üretim yapamadıklarını ve mağdur olduklarını belirtmesi üzerine Milletvekili Osman Kahveci Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez ile bir görüşme yaparak Kooperatif Başkanlarının mağduriyetini iletti. Yapılan görüşme sonrası Kahveci yaptığı açıklamada, Kış kesimi priminin 1 ay daha uzatılacağı müjdesini Kooperatif Başkanlarına verdi.
Kahveci; önümüzdeki hafta içinde Orman Genel Müdürlüğünden konu ile alakalı yazılı bir emrin gelmesi ile işin resmiyet kazanacağını belitti. Böylece 30 Mart’ta süresi biten kesme primi süresi 30 Nisan’a, 30 Nisan’da süresi dolacak olan sürütme ve nakliye primi süresi ise 30 Mayıs’a kadar uzatılmış oldu.

Paylaş:

Mesajınızı gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kontrolden çıkan otomobil durağa böyle daldı: 1 ölü

Gündem Yayın: 25.07.2024 16:52
İhlas Haber Ajansı

Samsun’da otomobilin yoldan çıkıp halk otobüsü durağına çarptığı kazada 1 kişi hayatını kaybederken, kazanın dehşet anları ise güvenlik kamerasına yansıdı.
Kaza, Samsun’un Atakum ilçesi Çakırlar Yalı Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerinde saat 06.40’ta meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, sürücüsünün kimliği tespit edilemeyen 07 AH 768 plakalı otomobil yoldan çıkarak halk otobüsü durağına çarptı. Kazada kimliği belirsiz sürücü olay yerinde hayatını kaybetti. Sürücünün cansız bedeni Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartılarak otopsi için Adli Tıp Kurumu Samsun Grup Başkanlığı’na gönderildi. Üzerinde kimlik çıkmayan ve kaza nedeniyle yüzü tanınmaz halde olan araç sürücüsünün kaza sırasında ’emniyet kemerinin takılı olmadığı’ tespit edildi. Kazanın dehşet anları ise bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Paylaş: