Karabük Haber Postası Karabük Haber Postası

Milletvekili Güneş ve Ünal seçimleri değerlendirdi 

Gündem Yayın: 05.04.2019 14:04
Yazar:
Milletvekili Güneş ve Ünal seçimleri değerlendirdi 

AK Parti Karabük Milletvekilleri Niyazi Güneş ve Cumhur Ünal 31 Mart Yerel seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi.
31 Mart yerel seçimlerinde Karabük’te sadece Eflani ve Ovacık ilçe belediyeleri AK Parti’de kalırken, Merkez, Yenice, Eskipazar ve Yortanpazarı beldesini MHP, Safranbolu belediyesini ise CHP’li aday kazanmıştı.
Seçim sonuçlarını  değerlendiren AK Parti Karabük Milletvekili Niyazi Güneş, 31 Mart yerel seçimlerinde insanların birbirine saygılı davrandıklarını belirterek, “Medeni bir yarış oldu Karabük’te. İnsanlar birbirlerine saygılı davrandılar. Medeni yarışın sonunda sandığa ne girmişse o çıktı. Biz buna saygılıyız. Halkımızın kararı boyun eğdiğimiz bir karardır. Halkımızın kararını her zaman baş üstünde tutuyoruz. Bundan sonraki görevimiz işimize sarılmak ve önümüze bakmaktır. Önümüzdeki dönemi iyi değerlendirmektir. Hem yerel seçimlerde görev alan arkadaşlarımız, hem meclislerde, hem de belediye başkanlıklarında il genel meclisinde görev alan arkadaşlarımız görevlerine hemen vakit geçirmeden başlamaları gerekiyor. Bizde mecliste üzerimize düşen görevi yapacağız. Kentimiz için ve ilçelerimiz için elimizden geleni yapacağız. Şimdi önümüze bakma dönemi ve çalışma dönemidir diyorum. Projelerini açıklayıp vaat eden halkımıza karşı, Karabüklülere karşı sorumluluğunu üstlenen arkadaşlarımız da bu vazifelerini yerine getirmek durumundadırlar” dedi.
ÜNAL : “DEMOKRASİNİN GEREĞİDİR SANDIKTAN ÇIKAN SONUCA UYMAK VE KABUL ETMEK”
Yönetici tercihinin vatandaşın tercihi olduğunu ifade eden AK Parti Karabük Milletvekili Cumhur Ünal ise “Demokrasinin gereğidir sandıktan çıkan sonuca uymak ve kabul etmek. Halkımızın burada ortaya koymuş olduğu iradeye biz milletvekilleri olarak saygılıyız. Saygılı da olmamız gerekir. Ama burada hedef kazanmak değil, hedef şehirlere kazandırmaktır. Karabük merkezde hem de ilçelerimizde tüm adayların yapmış oldukları projeler AK Partili, MHP’li olabilir, CHP’li olabilir fark etmez. Elbette bizim de takip edeceğimiz projelerdir. Bu projeleri ortaya koyarak, bu projeleri yapacaklarını taahhüt ederek çıktılar. Üçüncü dönem olan arkadaşlarımız var. Burada geçmiş dönemlerde de taahhüt ettikleri ve yapamadıkları projeler varsa onları da ortaya koyacağız. Vatandaşlara verilen sözlerin yerine getirilip getirilmediğini takip etmek anlamında. Yani şehre kazandırmak. Yapılabilecek hizmetler yapılmamışsa bizde o hizmeti alamadığımız için o hizmetlerin yerine getirilmesinde takipçi olacağımızı ifade ediyorum. Kazanan başkanlarımıza saygılıyız ve tebrik ediyoruz. Kolay bir yük almadılar. Dışarıdan kolay gibi gözükebilir bir şehri yönetmek, işleri yönetmek, hizmet yapmak ve projeleri gerçekleştirmek kolay değil. Onlarda meşakkatli bir görevin içerisinde olduklarının farkına varacaklardır” diye konuştu.
Ünal, konuşmasında ayrıca, seçim sürecinde adayların bazı projelerini kendi hüner ve mahareti ile çıktıklarını da kaydederek, “Belediye başkanlarımız bu projelerini ortaya koyarlarken tabi kendi hünerlerini de ortaya koyarak bunları yapabilecekleri taahhüdü ile ortaya çıktılar. Hayati önem arz eden, şehrin olmazsa olmazı ile alakalı projelerde şehrimizin kazanması açısından gerekli yardımımızı yaparız ama diğer taraftan herkes kendi projesi kendi hüneri ve mahareti ile çıktığı için bizde onları görmek istiyoruz. Yaptıkları her projeye güzelse elbette teşekkür etmesini biliriz. Günü gelince de teşekkür ederiz. Onları da izleyip gözlemleyeceğiz” ifadesinde bulundu.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Safranbolu’da Nitelikli Konaklama Çalışmaları

Manşet Yayın: 18.04.2024 16:17
Safranbolu’da Nitelikli Konaklama Çalışmaları

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu, hafta içerisinde TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri ile Türkiye’nin önde gelen turizm acentelerinin sahiplerini UNESCO Miras Kenti Safranbolu’da ağırladı.

İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Yazıköy, Pınarbaşı Horma ve Valla Kanyonu, lokum imalathaneleri, Yenice Şeker Kanyonu, Safran Tarlası, Tarihi Çarşı, Yörük Köyü gibi turizm rotalarının gezilmesinin ardından katılımcılar, Başkan Elif Köse ve Şebnem Urgancıoğlu’nun Safranbolu ile Bölge turizminin bir bütün haline getirilmesi noktasındaki çalışmaları ve turizm alanlarıyla ilgili girişimleri doğrultusunda bilgiler aldı.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse Safranbolu turizmine yapılacak katkılar doğrultusunda her türlü yatırıma ve projeye destek vereceğini belirtmiş bu konudaki en büyük adımların atılması noktasında SAFTİD Başkanı ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ile birlikte ortak çalışmalara imza atmıştı. Başkan Köse, yeni dönemde de Safranbolu’yu Avrupa’nın, nitelikli ve konaklamalı turizmin göz bebeği yapana kadar süratle adımlar atacaklarını belirtti. Bu doğrultuda Türkiye’nin en önemli turizm acentelerinin sahipleri ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri Safranbolu’da ağırlandı. Başkan Köse ve Şebnem Urgancıoğlu konuklara Safranbolu odağında bütünleşik bölge turizminin ele alınabileceği noktalar hakkında bilgiler vererek katılımcılarla birlikte gezi düzenlendi. Program kapsamında Yazıköy’de geleneksel ve yöresel tarihi lezzet keşkek fırına verilirken, İncekaya Su Kemeri, Yörük Köyü, Pınarbaşı Horma ve Valla Kanyonu, lokum imalathaneleri, Yenice Şeker Kanyonu, Safran Tarlası, Tarihi Çarşı, Yörük Köyü gibi noktalara ziyaretler düzenlendi. Turizm Acenteleri temsilcileri ve TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri Safranbolu ve çevresinde yer alan turizm alanlarını inceleyerek olumlu ya da olumsuz noktalar konusunda Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ile fikir alışverişinde bulundu.

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse UNESCO Miras Kenti Safranbolu’yu Cittaslow gibi Avrupa’nın en büyük turizm hareketlerinden birine dâhil ettiklerini, bu sayede hedeflenen nitelikli turist, konaklama gün sayısının artımı ve bütünleşik bölge turizmi konusunda hızla ilerlediklerini belirterek,  SAFTİD Başkanı ve Safranbolu Turizm İşletmecileri Derneği (SAFTİD) Başkanı aynı zamanda Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Gastronomi İhtisas Başkan Yardımcısı Şebnem Urgancıoğlu ve yönetimine gösterdikleri çabalar ve çalışmalardan ötürü teşekkürlerini iletti. TÜRSAB Gastronomi İhtisas Başkanı Erdal Çeri ve turizm acenteleri temsilcilerini Safranbolu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Köse, gerçekleşen ziyaretler ve yapılan görüş alışverişleri ile nitelikli ve konaklamalı turizme emin adımlarla ilerlediklerini kaydetti. (Hayrettin Yıldırım)