Karabük Haber Postası
Topçu Galeri

Migros’ta klima patladı, bakım çalışanı ağır yaralandı

Gündem Yayın: 16.08.2023 00:48
Kaynak: İHA
Migros’ta klima patladı, bakım çalışanı ağır yaralandı

migrosta klima patladi bakim calisani agir yaralandi 0 i4ciei4u
Bolu’nun Karaçayır Mahallesi’nde Migros marketin klimalarının bakımını yapan emekçi, klimada oluşan gaz sıkışması nedeniyle meydana gelen patlamada ağır halde yaralandı.

Olay, Karaçayır Mahallesi’nde faaliyet gösteren Migros marketin art bahçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, marketin klimalarının bakımını yapan Hakan Yaşar (30), klimada gaz sıkışması sonucu meydana gelen patlamada yaklaşık 2 metre uzağa fırladı. Emekçinin yaralandığını gören etraftaki vatandaşlar, durumu 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi. Olay yerine sıhhat ve polis takımları sevk edildi. Kısa müddette olay yerine gelen sıhhat takımlarınca yaralı Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildi. Polis grupları tarafından bölgede güvenlik tedbiri alındı.

Hakan Yaşar’ın göğsünden yaralandığı ve sıhhat durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Paylaş:

Görüş Bildir

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Ekonomi Yayın: 23.09.2023 00:00
Kaynak: İHA
Türkiye minibüs piyasasının vitrini değişiyor

Türkiye’nin minibüs piyasasına taraf veren Samsun’un Terme ilçesi, ülke piyasasının vitrini olacak galericiler sitesine kavuşuyor.

İlçe genelinde 100’ün üzerinde galericisiyle Türkiye’nin minibüs alım satımı konusunda ülke genelinde değerli bir hisseye sahip Terme’de uzun yıllardır çabası verilen galericiler sitesi sorunu tahlile kavuşuyor. Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, Terme’nin yeni galericiler sitesi inşasının en kısa vakitte başlayacağını müjdeledi.

Ankara’ya teşekkür ziyareti

Ankara programı kapsamında Terme Belediyesi Meclis Üyesi ve Terme Oto Galericiler Dernek Lideri Ayhan Yılmaz ve Oto Galericiler Kooperatif Lideri Osman Cengiz’le birlikte TBMM Plan ve Bütçe Kurulu Lideri ve AK Parti Samsun Milletvekili Mehmet Muş’u ziyaret eden Terme Belediye Lideri Ali Kılıç, “İkinci el minibüs alım-satımı konusunda Türkiye’nin yaklaşık yüzde 60’ını karşılayan ilçemizin ülke genelindeki vitrini olacak galericiler sitesinin arsa tahsisi için gösterdiği gayretler için galerici esnaflarımız ve tüm ilçemiz ismine Sayın Mehmet Muş’a teşekkürlerimizi ilettik. Uzun yıllardır çabasını verdiğimiz ve ilçemize vizyon kazandıracak olan terme oto galericiler sitesi imali en kısa müddette başlayacak” dedi.

Sektör daha gelişecek

Terme’nin ülke genelinde bilhassa ülkenin minibüs piyasasına istikamet veren bir ilçe olduğuna dikkat çeken Lider Kılıç, “Türkiye’nin dört bir yanından beşerler ilçemize minibüs almak için geliyor. İlçemizin bu potansiyelini daha da geliştirmek için uzun yıllardır Terme’ye bir galericiler sitesi kazandırmak için uğraş gösteriyorduk. Teşebbüslerimiz en sonunda meyvesini verdi. İlçemize vizyon katacak, kesimi daha geliştirecek bir proje yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve hemşehrilerimize güzel olsun” diye konuştu.